Zegarki Invicta

Aktualna oferta i misja firmy Invicta jest w pełni zgodna przesłaniem jej założyciela, który już w roku 1837 chciał produkować „dobre zegarki w atrakcyjnej cenie”. Przez szereg dziesiątek lat, ta założona w kolebce zegarmistrzostwa (La Chaux-de-Fonds), a dziś posiadająca biura w Bazylei firma, realizowała tak właśnie sformułowane przesłanie swego twórcy – Raphaela Picarda.

Wzornictwo zegarków firmy Invicta jest atrakcyjne i jest doceniane tak przez koneserów i znawców czasomierzy (nagroda Red Dot Award in Product Design w 2013 roku), jak i przez szerokie grono ich użytkowników. Zaletą zegarków męskich są na pewno stosunkowo duże, lekko przysadziste gabaryty kopert, modeli męskich, co jest zgodne z obecnymi trendami. W kolekcji damskich zegarków mamy egzemplarze charakterze sportowym – także z dość solidną konstrukcją, a w niektórych przypadkach są one wysadzane kamieniami dekoracyjnymi.
Tym najważniejszym, zawsze aktualnym dla marki spełnianym wymogiem jest atrakcyjna cena w stosunku do jakości i wyglądu zegarka.

To właśnie ta cecha sprawia, że Invicta jest to obecnie jedną z najpopularniejszych marek na świecie, a w szczególności w USA. Wysoka jakość, elegancki wygląd i niewygórowana cena to cechy, które bezpośrednio wpływają na to, że grupa miłośników tej marki stale rośnie. W ostatnich latach coraz większe grono zwolenników marka zdobywa także na Starym Kontynencie.

Obok popularnych zegarków elektronicznych – kwarcowych, w ofercie marki Invicta znajdziemy także mechaniczne, posiadające automatyczny naciąg sprężyny „serca” czasomierzy.
Dla wyrobów wykonywanych tak w reżimie produktów szwajcarskich, w czasomierzach mechanicznych znajdziemy mechanizmy Selita, a kwarcowych Ronda. Dla innych firma Invicta stosuje tak mechaniczne, jak i elektroniczne mechanizmy japońskiej firmy Seiko.

Kilka słów historii

Wskazaną wielokrotnie powyżej misją założyciela firmy – Raphaela Picarda, było produkowanie dobrych zegarków w przystępnej cenie.

Firma powstała w 1837 roku w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii i pozostała ona we władaniu rodziny Picard do czasów tak zwanej rewolucji kwarcowej lat 70-tych XX wieku. Przez ponad 100 lat firma z powodzeniem produkowała zegarki o wyjątkowym wzornictwie.

O jej pozycji w tamtych czasach świadczy choćby fakt, że w 1959 roku przewodniczący Rady Obrony ZSRR zamówił zegarki Invicta, jako ekskluzywne zegarki „swiss made”, dla marynarzy floty morskiej.

Lata 1991 – 2002

W 1991 potomkowie założycieli firmy zdecydowali się sprzedać firmę amerykańskiemu przedsiębiorstwu inwestycyjnemu, które przeniosło jej siedzibę do… Bazylei. Nowy właściciel postawił na produkcję zegarków wysokiej jakości, z mechanicznymi mechanizmami z automatycznym naciągiem sprężyny, z szkłami szafirowymi, ale w dalszym ciągu dostępnych cenowo dla większości potencjalnych klientów.

W 2000 roku firma wyprodukowała swoje własne mechanizmy, których wytwórnia przeniesiona została do Technica Swiss Ebauche. Cechami charakterystycznymi zegarków Invicta były szkieletowane mechanizmy, oraz unikatowa technika pozłacania kopert.

Invitca swoją nonkonformistyczną postawą wprowadziła rewolucyjną serię zegarków unisex LUPAH SWISS CHRONOGRAPH z opatentowaną kopertą o nadzwyczaj dużym rozmiarze, sferycznym szkle, z charakterystycznymi przyciskami i kolorowymi paskami. Poprzez odważne wzornictwo kolekcja wywołała wielką sensację.

Do roku 2002 roku Invicta należała do grupy firm oficjalnie używających mechanizmów ETA w swoich zegarkach. Invicta należała wówczas do jednych z najszybciej rozwijających się szwajcarskich firm zegarkowych, oferując wyraziste szwajcarskie zegarki po bardzo przystępnych cenach.

Lata 2004 -2006

W 2004 Invicta oficjalnie przekształciła się w Invicta Watch Group.

W 2005 roku odnaleziony został próbny zegarek wyprodukowany w 1959 roku dla Radzieckiej Floty Morskiej. Na jego wzór powstała nowa kolekcja Russian Diver o średnicy 60 mm, posiadających zabezpieczenie koronki dodatkowym deklem przytrzymywanym łańcuszkiem.

W 2006 roku Invicta założyła fundację Invicta Care Fundation. Działalność fundacji ukierunkowana jest na pomoc medyczną w najbiedniejszych regionach świata a jej misją jest służba, wspieranie i pomoc tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

Invicta Edge of Space Watch Project

W 2012 roku 36 zegarków Invicta wzięło udział w projekcie Invicta Edge of Space Watch Project. W żaden sposób niemodyfikowane modele wyniesione zostały do górnych warstw stratosfery. Na tej wysokości ciśnienie, temperatura i promieniowanie jest prawie identyczne jak w przestrzeni kosmicznej. Po 3 godzinach zegarki wróciły z ponaddźwiękową prędkością ponad 1 Mach. W tym samym roku na Florydzie otwarty został pierwszy butik Invicta.

W 2013 roku firma wyróżniona została nagrodą Red Dot Award in Product Design za swój model Subaqua NOMA V. Jest to nagroda przyznawana innowacyjnym i bardzo charakterystycznym produktom.

Obecnym prezydentem Invicta Watch Group jest mistrz zegarmistrzostwa Eyal Lalo. Marka dziś cieszy się niezwykłą popularnością i choć zmieniła nieco swój profil wzornictwa, to nadal kierowana jest do szerokiego grona nabywców marzących o dobrym zegarku w rozsądnej cenie.