Zegarki Emile Chouriet

blank

Zegarki marki Emile Chouriet pochodzą z Genewy. W tej tradycyjnej stolicy szwajcarskiego zegarmistrzostwa swoje siedziby maja tak wiekowe zegarkowe firmy, jak i młode marki. Do grona tych młodych marek zegarkowych należy na pewno marka Emile Chouriet.Te zegarki są produkowane przez Montres Chouriet SA Watch Manufactory będącej własnością Jeana Depéry. Firma i marka są obecne za zegarkowym rynku od 1998 roku.

W ofercie marki Emile Chouriet znajdziemy modele podzielone na następujące rodziny zegarków z liniami wzorniczymi:

GENEVA PATRIMONY COLLECTIONS: Historique, Lac Leman, Vote Lactee

FAIR LADY COLLECTIONS: Fair Lady

SPORT COLLECTIONS: Challenger

ORIGINAL DNA COLLECTIONS: Contemporary Luxury, Ailes du Temps, Pearl, Odyssee

Młoda marka

Zespół tej młodej zegarkowej marki w genewskiej dzielnicy Meyrin, projektuje, składa ręcznie i testuje wszystkie wytwarzane przez siebie zegarki. Marka nie jest ona jeszcze znana powszechnie, ale może chlubić się osiągnięciami, jakimi nie ma niejeden ze znamienitych producentów zegarków ze znacznie dłuższą historią. Ta mniejsza znajomość marki, przy wysokiej jakości produkcji może być wręcz kluczową zaletą. Jeśli dodamy do tego jeszcze ciekawych wzory, manufakturową działalność i stosunkowo małą wielkość produkcji, to przy oferowanych cenach, okazuje się że mamy do czynienia z bardzo atrakcyjną ofertą zegarków.
Co ważne, w ciągu tych lat firma wypracowała charakterystyczny dla siebie wizerunku, a w niektórych wyrobach oferuje także własne mechanizmy.

Emila Chouriet  na zegarkowym rynku

Mimo, że firma Emila Chouriet jest obecna na rynku od niedawna, to jej właściciel ma doskonałe doświadczenie branżowe. Jean Depéry pochodzi z rodziny o długiej linii tradycji zegarmistrzowskich, w której jego przodkowie działają od 1700 roku. Urodził się w Genewie w 1949 roku. Początkowo miał przejąć praktykę ojca, który był notariuszem, ale postanowił podążać za swoją pasją, studiował mikrotechnologię i został inżynierem. W ciągu lat swojej pracy stał się specjalistę mającym doświadczenie w przemyśle zegarmistrzowskim. Na swoich stanowiskach pracy zajmował się produkcją komponentów do mechanizmów.
W roku 1998 postanowił zrobić kolejny, odważny krok w swojej zawodowej karierze – uruchomił firmę i zaczął tworzyć własne czasomierze.

Emila Chouriet – pochodzenie nazwy

Pan Jean Depéry nazwał swoją firmę imieniem i nazwiskiem utalentowanego zegarmistrza działającego w XVII wieku – Emila Chouriet, dla którego jego przodek – François Dagobert Depéry wytwarzał komponenty do zegarków. Nazwa marki jest swego rodzaju hołdem Jeana Depéry’ego dla współpracy między jego przodkiem a jego ówczesnym mistrzem zegarmistrzostwa. Ma ona podkreślać nieprzemijającą wartość wynikającą z łączenia talentu i wiedzy w dziedzinie pomiaru czasu.

Emila Chouriet – profil produkcji

W gronie wytwarzanych czasomierzy tylko 15% to modele kwarcowe (głównie wyroby damskie), a pozostała część to zegarki mechaniczne. ”Zegarki z duszą” – wyposażone w tradycyjne mechanizmy są chlubą tej niewielkiej marki z Genewy.

Pomimo dwudziestu lat działalności, czyli okresu relatywnie niedługiego, szczególnie jak na firmę pochodzącą ze Szwajcarii – kolebki zegarmistrzostwa, marka Emile Chouriet odznacza się nie tylko chęcią budowania wizerunku firmy godnej zaufania, ale także niewątpliwie marki z dużymi aspiracjami. Jej celem jest posiadanie oferty atrakcyjnych wyrobów w przystępnym przedziale cenowym, na różnym poziomie technicznego skomplikowania.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.