1 2 3 4 5

Zegarki Citizen

marka Citizen

Obok japońskich marek Seiko, Orient i Casio, to właśnie firma Citizen, mimo zupełnie europejskiej nazwy marki jest tradycyjną, stworzoną sto lat temu japońską zegarkową firmą.

Poprzez cały ostatni okres działalności Citizen jest jednoznacznie kojarzony z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i unikatowymi technologiami wytwarzania swoich zegarków.
W myśl swojego hasła reklamowego: „Better starts now”, lepiej jest już teraz zacząć swój postęp, rozwój swojej osobowości, poprawiać to, co każdy z nas robi, czym żyje.

Rozwój marki Citizen co najmniej przez ostatnie dziesięciolecia świadczy, o zgodnym z obecnym mottem marki podejściem marki do jej sposobu funkcjonowania na rynku.Już od wielu lat znana jest wiodąca rola marki Citizen w wykorzystywaniu światła, jako energii niezbędnej i wystarczającej do pracy zegarków. W obecnym czasie system Eco-Drive jest najbardziej rozwiniętym, w stosunku do innych producentów wykorzystujących światło jako energię zasilającą zegarek, bezawaryjnym i stosowanym w wielu modelach marki rozwiązaniem. Przy wielkości produkcji marki Citizen oznacza to setki tysięcy sztuk wyprodukowanych zegarków wyposażonych w rozwiązanie Eco-Drive.

Podobnie jest z dokonaniami firmy noszącymi nazwy: Super Titanium™, Radio Controlled, Satellite Wave. Produkty marki Citizen zgrupowane są w następujących liniach wzorniczych: Chrono, Elegance, Lady, Leather, Promaster, Radio Contolled, Satellite Wave, Sports, Super Titanium,

W połowie 2016 roku koncern Citizen zakupił zegarkową grupę obejmującą marki Frederique Constant, Alpina i Ateliers deMonaco, a już od jakiegoś czasu był właścicielem marki Bulova.

Cokolwiek robisz – zawsze możesz zrobić to lepiej, a teraz jest właściwy moment, aby zacząć swoją poprawę – tak możemy odczytywać motto działania firmy Citizen – „Better starts now”.

Początki firmy

Założony w roku 1918 Instytut Badań Shokosha Watch (Shokosha Watch Research Institute) , poprzednik Citizen Watch Co, wyprodukował swój pierwszy zegarek „Citizen”. To dla tego zegarka pan Shinpei Goto – burmistrz Tokio wybrał nazwę Citizen (czyli Obywatel), która została przyjęta jako nazwa spółki w 1930 roku. Obecnie firma należy do największych światowych producentów zegarków, ale Ctizen nie jest jedynie producentem czasomierzy o wysoce zaawansowanej technologii. Citizen jest firmą, która skutecznie podejmuje technologiczne wyzwania, aby stale dostarczać światu coś lepszego. Dzięki temu, Citizen konstruuje zegarki, które wpasowują się w życie wszystkich ludzi, niezależnie od tego czym się zajmują.

Wyjątkowe materiały i rozwiązania

Oryginalne technologie zegarków Citizen wywodzą się z tego samego źródła: przełomowych badań naukowych uwzględniających rzeczywiste potrzeby zwykłych ludzi.

Super Titanium i najdokładniejsze zegarki

To one doprowadziły do odkrycia wyjątkowego materiału na koperty zegarków – Super Titanium™, oraz rozwiązań technicznych, które pozwalają uzyskiwać najwyższą dokładność wskazań czasu – radiowa korekta wskazań czasu (Radio Controlled) i satelitarna korekta wskazań czasu (Satellite Wave).

Światło w służbie zegarków

Niepodważalnym liderem w zegarkowej branży marka Citizen jest w aspekcie wykorzystania każdego z różnych rodzajów światła do ładowania kondensatora, który jest źródłem prądu dla elektronicznego zegarka. Co ważne, w przypadku dłuższego nie używania zegarka i braku dostępu światła nawet przez pół roku układ elektroniczny rejestruje upływ czasu, a wskazówki ustawiają się wskazując poprawny czas dopiero w chwili pojawienia się światła.

Grupa Citizen

Oprócz zegarków i oferowanych wielu producentom z branży mechanizmów zegarkowych japoński koncern Citizen jest producentem komponentów i rozwiązań, oraz sprzętu elektronicznego.