1 2

Zegarki Błonie

Przez wiele dziesiątek ostatnich lat zegarkowa marka Błonie była jednoznacznie kojarzona z  polskimi czasomierzami produkowanymi w Zakładach Mechaniczno-Precyzyjnych Mera Błonie na początku drugiej połowy poprzedniego wieku.

Dziś, współczesna marka Błonie oferuje ciekawe mechaniczne zegarki z automatycznym naciągiem. Inspiracją do ich stylistyki jest spuścizna zakładów Mera Błonie, historia Polski, a także współczesne dzieje naszego kraju.

Jej pierwszym wyprodukowanym czasomierzem był model inspirowany stylistyką posiadającego bogatą historię zegarka Zodiak, a ostatnim model  Dukat. W zakresie historii Polski producent przedstawił dwie linie będące uhonorowaniem polskich lotników. Pierwsza z nich nosi nazwę WX302 a druga BH300. Dodatkowe dwa specjalne modele, z których tylko jeden pojawił się w publicznej ofercie upamiętniały 100 lecie warszawskiego klubu – Legia Warszawa.

Nawiązując do lokalizacji producenta w Błoniu, także współczesna firma posiada tam swoje biuro, oraz wspiera wybrane aktywności lokalnych władz.

Obecnie dostępne wzory zegarków Błonie skupione są w następujących liniach wzorniczych: BH300, Dukat, Legia Warszawa.

Zgodnie z przekazem twórców marki: „Błonie to odświeżona marka, która jest formą kultywowania polskiej tradycji zegarmistrzowskiej i przywróceniem do życia symbolu narodowego”
Równocześnie celem producenta jest, by wszystkie wyroby marki zawierały w swojej stylistyce jak najwięcej historii i polskiego narodowego ducha.

Każdy z zegarków Błonie przechodzi trzy etapową kontrolę jakości w czasie procesu produkcji. Dodatkowo każdy z zegarków jest indywidualnie sprawdzany w Polsce. Przy okazji tejże kontroli, poza weryfikacją poprawności wykonania elementów zewnętrznych, zegarmistrz reguluje także precyzję chodu każdego z czasomierzy.

Klienci odwiedzający nasz salon bardzo często wracają wspomnieniami do produkujących zegarki w latach 1958 – 1969 Zakładów Mechaniczno- Precyzyjnych w Błoniu. Dzięki wystawie o tamtych zegarkach z Błonia, oraz książce: „Przystanek: Zegarek…”, którą oferujemy w naszym salonie możemy dobrze wyjaśnić skąd bierze się inspiracja do współczesnych, produkowanych przez nową firmę Błonie zegarków.

Osoby zainteresowane zegarkami Błonie poszukują zwykle stylistyki nawiązującej do starych zegarków, ale są także zainteresowani utrzymanymi w stylistyce lotniczej modelami zegarków Błonie.

Swoich zagorzałych klientów miała również, wyprzedana już, seria zegarków powstałych przy współpracy z Klubem Legia Warszawa. Oceniając po strukturze kupujących te zegarki klientów, stołeczny klub ma swoich wiernych fanów nie tylko w Warszawie i nie tylko w Polsce.

Różnorodność tematyczna wiąże się z różnorodnością wzorniczą zegarków Błonie, co jest uatrakcyjnia ofertę zegarkowych wyrobów na naszym krajowym rynku.