1 2 3

Zegarki G.Gerlach

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego.

Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano.

Przyszedł czas, by to zmienić!

W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine.

Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy.

Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami.

Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Godnymi zauważenia w kategoriach produkcyjnych są dokonania marki G.Gerlach, która jako pierwszą polska zegarkowa firma:
– zaprojektowała i wyprodukowała zegarki dla nurków o wodoszczelności 20 atmosfer
– zaoferowała na rynku pierwszy polski zegarek ze stoperem
– zaoferowała pierwszy polski zegarek z tourbillionem
– wprowadziła na rynek modyfikowane przez siebie mechanizmy bazowe. Są one zastosowane w modelu Dywizjon 303 w pierwszej jego serii, oraz modelach: m/s Batory i Lux-Sport.

We wszystkich nazwach modeli zegarków firmy G.Gerlach, ale także w ich stylistyce są odwołania do naszych narodowych, dobrze rozpoznawalnych postaci, dokonań, wyróżniających się obiektów, czy grup osób (np. formacji wojskowych). Jak się okazuje, część z nich niby dobrze znanych jest na nowo odkrywana dzięki dedykowanym zegarkom i informacjom o inspiracjach do ich powstania.

To jest zamierzone działanie, to jest także powołanie Fundacji G.Gerlach.

G.Gerlach, to zegarki, które z dumą może nosić każdy z nas i którymi szczycą się nie tylko zegarkomaniacy na całym świecie.