Smartwatches

Smartwatche – smart zegarki mogą występować w wersji ekranowej, lub być wykonane w tak zwanej wersji hybrydowej.

Przymiotnik „smart”, który jest elementem słowotwórczym dla „Smartwatches – Smartwatche” zrobił w ostatnim dziesięcioleciu niezwykłą karierę. Pewnie największą ze wszystkich nowych słów, jakie pojawiły się w naszym codziennym języku.

Co ciekawe i ważne, słowo to wywodzi się z obszaru zegarkowo-samochodowego. Smart – to wspólny projekt Swatch Group i Mercedesa (Swatch + Mercedes +art)

Smartwatches – smart zegarki mogą występować w wersji ekranowej – zegarek wyposażony jest w dotykowy ekran ciekłokrystaliczny za pomocą którego ustawiany jest czasomierz. W ten sposób wybierane są opcje jego działania i przedstawiane są wyniki wszystkich wskazań.

Mogą także być wykonane w tak zwanej wersji hybrydowej – zegarek, który posiada tradycyjne wskazówki do prezentacji aktualnego czasu. Dodatkiem są wskazówki funkcyjne, która informują o stopniu realizacji założonej, mierzonej czynności.

Smart zegarki ekranowe oferują więcej praktycznych możliwości, a ekran może przedstawiać bardzo szeroką gammę wzorów tradycyjnych tarcz zegarkowych, czy też wybór różnych innych form prezentacji wskazań.

Zaletą smart zegarków hybrydowych jest ciągła, tradycyjna i komfortowa prezentacja  wskazań czasu bieżącego i dłuższy okres użytkowania zegarka bez konieczności wymiany baterii. W niektórych modelach osiąga on okres 2 lat.

Obecne smart zegarki ekranowe, przy ciągłym utrzymywaniu kontaktu z urządzeniem mobilnym. To powoduje duży wydatek energetyczny, muszą być ładowane co najmniej raz na dobę.

Wykonywane są smart zegarki hybrydowe ładowane energią słoneczną (EcoDrive – firmy Citizen), czy też ładowane poprzez generator prądu działający podobnie do zegarków z automatycznym naciągiem (nakręcane dzięki ruchom ręki).

Wyświetlanie 1–32 z 49 wyników

1 2