1 2 3 4 113 114 115

Zegarki

Zegarki, to czasomierze noszone – noszone przez swoich właścicieli. Czy to w kieszonce – zegarki kieszonkowe, czy jako naszyjniki, a przede wszystkim na nadgarstku, wszystkie one noszą nazwę zegarków. Dziś jako zegarki przyjmujemy najróżniejsze ich wersje, niezależnie od ich konstrukcji i zasady działania. Mamy więc wśród nich: mechaniczne nakręcane manualniemechaniczne z naciągiem automatycznym, elektroniczne ze wskaźnikiem cyfrowym, ale też elektroniczne ze wskazówkami (wskaźnik analogowy).  Są też nimi smart zegarki, czy inne zegarki o konstrukcji hybrydowej.

Zegarki – to zegary noszone, więc należą one do szerszej grupy nazywanej zegarami, lub urządzeniami zegarowymi. Te z kolei z definicji są urządzeniami do ciągłego pomiaru czasu. Przez kolejne stulecia od wynalezienia zegarków noszonych w 1510 roku podlegały one ewolucji. Przede wszystkim pod kątem konstrukcji, ale także pod względem wyglądu i funkcjonalności. Epokowymi zmianami w zakresie konstrukcji było wynalezienie wychwytu szwajcarskiego, a w zakresie funkcjonalności założenie zegarka na rękę. Ostatnią rewolucją zegarkową są smart zegarki – czasomierze, które komunikują się z komputerem, lub innym mobilnym urządzeniem tego typu.

W ofercie salonu Od Czasu Do Czasu posiadamy zegarki m.in. sportowe, eleganckie, modowe czy vintage. Zobacz całą naszą ofertę zegarków.