Zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem

Zegarek wyposażony w mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem jako pierwszy zbudował Abraham Louis Perrelet w roku 1777, a w kilka lat później, niezależnie od tego pierwszego wynalazcy – Abraham Louis Breguet.

Jako że automatyczny naciąg sprężyny w zegarkach kieszonkowych spisywał się dość słabo (problemy z nakręcaniem wynikające z braku ruchów wykonywanych zegarkiem) rozwiązania te poszły w zapomnienie.

Wobec zezłomowanie większości narzędzi do produkcji mechanizmów z manualnym naciągiem (jako przestarzałych) w czasie rewolucji kwarcowej, zaraz po odrodzeniu się branży zegarkowej i do dnia dzisiejszego większość obecnych na rynku mechanizmów zegarków mechanicznych, oraz tych nowo produkowanych posiada automatyczny naciąg sprężyny napędowej.

Te eleganckie zegarki takie są bardzo funkcjonalne, a ich rozwój przebiega w kierunku poprawy wydajności i zwiększaniu rezerwy chodu (zapasu energii).

1 2 3 4 32 33 34

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/platne/serwer156344/public_html/odczasudoczasu.pl/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(582) : eval()'d code on line 7