1 2

Zegarki Balticus

Marka Balticus zrodziła sie z pasji i chęci stworzenia polskiej  zegarkowej firmy. Pomysł, który w pierwszym kroku był chęcią realizacji swego rodzaju hobby, stał się poważnym, zauważalnym na rynku przedsięwzięciem biznesowym. Zgodnie z przekazem twórcy marki cały czas pozostaje on także realizacją hobby łączoną z przyjemnością tworzenia.

W chwili obecnej marka Balticus oferuje szeroką gammę wzorów zegarków skupionych w następujących liniach wzorniczych: Grey Seal, Gwiezdny Pył, Helmet, Volans.

Każda z nich prezentuje odmienną stylistykę, a każdy model zegarka urzeka swoim wyglądem, zestawieniem kolorystycznym i materiałowym.  Ofertę stanowią zegarki mechaniczne i tylko kilka modeli oferowanych jest w wersji elektronicznej – kwarcowej.

Balticus – to pierwsza polska marka zegarkowa, która poza samą swoją nazwą, swoimi wyrobami nie odwołuje się do naszej narodowej historii, czy skojarzeń, a powodzenia rynkowego szuka przede wszystkim w atrakcyjności i jakości produkowanych zegarków.

Cele i założenia marki Balticus

W biznesowych założeniach właściciela marka Balticus miała być w stanie oferować mechaniczne i tylko wyjątkowo elektroniczne – kwarcowe czasomierze, wyposażone w jak najlepsze mechanizmy, z ciekawą stylistyką i z jak najwyższą jakością pozostałych elementów, oraz użytych materiałów. Wymogiem oczywistym dla twórcy marki i koniecznym  dla powodzenia projektu było operowanie na poziomie przystępnych, konkurencyjnych do obecnych na rynku zegarków znanych producentów, cen.

Zegarki Balticus są doskonałą odpowiedzią na ofertę wielu marek zegarkowych, nawet na tych które oferują swoje wyroby w znanych sieciowych salonach. Balticus może być doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują ciekawych i nietuzinkowych zegarków w przystępnej cenie i chętnie wybiorą czasomierz wyjątkowy. W ofercie Balticus zdecydowanie przeważają zegarki mechaniczne, ale producent nie odżegnuje się od modeli elektronicznych, jeśli taki rodzaj może być atrakcyjny dla potencjalnych kupujących.

Serie limitowane zegarków Balticus

Oferowane modele są produkowane w stosunkowo krótkich seriach, niektóre z nich są limitowane i numerowane. Producent nie ucieka też przed wyrobami dedykowanymi dla konkretnych grup odbiorców.

Dla wielu osób nie bez znaczenia jest na pewno także kraj pochodzenia producenta zegarka i miejsce jego zakupu. To dla takich klientów wybór pomiędzy zegarkiem z „sieciówki”, czy też wyrobem małego polskiego producenta oferowanego w polskim niezależnym salonie jest oczywisty.