Zegarki vintage

Omawiając zegarki vintage, musimy sobie zdawać sprawę, że określenie „styl vintage” nie dotyczy tylko zegarków, a stworzone zostało w kręgach mody – w dziedzinie ubioru – jeszcze w XIX wieku.

Już wtedy kreując modę próbowano w niej nawiązywać do strojów pochodzących z poprzednich epok. Wzory z których czerpano inspirację dla takich nowych wyrobów, o ile były tylko starsze niż ok. 20 lat, zyskiwały miano vintage. Zegarki vintage to jednak coś więcej, niż „stare zegarki”.

Sytuacja w zegarkach jest o tyle inna i zdecydowanie prostsza, że do grupy „zegarki vintage” należą tylko wzory naręcznych zegarków. Wszystkie one powstały przed kryzysem branży w latach siedemdziesiątych.

Jako, że zegarki naręczne rozpoczęły swoją egzystencję po I Wojnie Światowej, a wskazany kryzys był wyraźnym przełomem, to mamy wyraźnie określony okres kreacji dla grupy zegarków vintage.

Grupy miłośników zegarków vintage działają prężnie na całym świecie, a u nas ich aktywność jest o tyle utrudniona, że swoje, inne niż radzieckie eksponaty nasi miłośnicy zegarków nabywać muszą poza granicami Polski.

W czasie królowania tak zwanej „demokracji ludowej” liczba oferowanych na rynku czasomierzy szwajcarskich była mała. Do tego ich różnorodność była znikoma, a możliwości nabywcze zwykłych ludzi praktycznie żadne.

W kolekcji Od Czasu do Czasu posiadamy zegarki vintage dla mężczyzn, kobiet oraz zegarki typu unisex.

1 2 3 4 5 6