1 2 3

Zegarki Zeppelin

Swoją nazwą zegarki Zeppelin nawiązują do wielkiego pioniera lotnictwa, którego dokonania zrewolucjonizowały światową komunikację podniebną na samym początku XX wieku. Jest nim Ferdynand hrabia Zeppelin, konstruktor legendarnych sterowców „Zeppelin” projektowanych i produkowanych w Friedrichshafen w Niemczech.

Największym atutem marki Zeppelin powodującym zwracanie uwagi na jej wyroby przez klientów i potencjalnych kupujących jest niezwykła stylistyka jej zegarków. Klasyczne, „oldskulowe” wzornictwo pomieszane z nowoczesnymi, odważnymi liniami dało nowe, nietypowe dla branży i chętnie kupowane modele zegarków.

W latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku na niebo wróciły sterowce spod znaku Zeppelin, a od niedawana obecne są na polskim zegarkowym rynku zegarki oznaczone logiem Zeppelin.

Dzięki niezwykłej historii sterowców – najbardziej luksusowych statków podniebnych nie tylko w okresie ich królowania producent zegarków ma szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o nawiązywanie do wydarzeń z czasów sterowców. Producent zegarków Zeppelin chętnie do takich faktów powraca.

Sterowce LZ 127 „Graf Zeppelin” i LZ 129 „von Hindenburg” z którymi związane są nazwy linii wzorniczych znane były w całym świecie nie tylko ze względu na swoje ogromne rozmiary, ale przede wszystkim za osiągnięcia w transporcie lotniczym. Nie bez znaczenia był także ten wskazany powyżej luksus w jakim odbywała się podróż.

Innym dowodem są choćby nazwy linii wzorniczych, które nawiązują do rodzaju przelotów (Transatlantic), czy do miejsc, gdzie lądowały sterowce (Los Angeles).
Linia 100 years powstała dla podkreślenia stulecia pierwszej obecności na niebie sterowców spod znaku Zeppelin.

O wyjątkowej stylistyce zegarków Zeppelin nie trzeba się nawet specjalnie rozwodzić. Wystarczy spojrzeć na kolekcję marki, by się przekonać, że te wyroby wyróżniają się na zegarkowym rynku.

Zegarki Zeppelin cieszą się dużym zainteresowaniem klientów naszego salonu. Dzielą się one na następujące linie wzornicze i modele zegarków:
Hindenburg, Graf Zeppelin, 100 years, Los Angeles, Flatline, Transatlantic.

Hindenburg, Graf Zeppelin, 100 years, Los Angeles, Flatline, Transatlantic.