Zegarki sportowe

Zegarki sportowe charakteryzują się solidniejszą i odporniejszą od przeciętnych zegarków konstrukcją w aspekcie wpływu warunków zewnętrznych. Dotyczy to tak uderzeń, czy upadków, oraz wpływu wilgoci – zamoczeń czy zaparowań.  Wiadomo, że przy zajęciach sportowych zegarek jest narażony na tego rodzaju niedogodności. Oceniając ich wygląd można zaryzykować stwierdzenie, że są one „agresywne”.

Zegarki sportowe damskie używane są też tylko jako element stroju sportowego i wtedy tylko strój sportowy, a nie trudne warunki użytkowania jest wyznacznikiem dla wyboru zegarka.

Z tych powodów do wykonania zegarków męskich sportowych są używane mocne, odporne na wpływy zewnętrzne materiały i twarde metale. Na rynku znajdziemy oczywiście zegarki sportowe wykonane w kopertach z metali szlachetnych, ale są to zegarki używane do sportowych strojów, a nie sportowych zajęć.

Zakres funkcji zegarków sportowych

Listę dodatkowych możliwości pomiarowych mechanicznych zegarków sportowych do biegania, czyli tak zwanych komplikacji zegarkowych otwiera stoper – służący do pomiaru krótkich odcinków czasu. Już w zakresie samego stopera mamy wiele opcji rozwiązań, a na liście dodatkowych funkcji na pewno muszą się znaleźć: skala tachometru, czy telemetru, a także pierścień dekompresyjny.

Dla zegarków elektronicznych zakres stosowanych funkcji jest zdecydowanie szerszy i zależy tylko od pomysłowości konstruktorów zegarków.

Niektóre zegarki sportowe mogą posiadać funkcje dodatkowe dedykowane konkretnej dyscyplinie sportu, do której się odnoszą. Zegarki z GPS lub z pulsometrem świetnie sprawdzą się u każdego biegacza.

1 2 3 4 11 12 13