Eleganckie zegarki

Eleganckie zegarki swoją nazwę wywodzą z rodzaju stroju do którego są przewidziane. Gama strojów dla określenia „elegancki” jest bardzo szeroka. Zaczyna od tak zwanego casualowego, poprzez oficjalny do wieczorowego. Tak samo gama rodzajów zegarków przewidzianych do tego rodzaju strojów jest też szeroka.

Zakres ten zaczyna się od zegarka graniczącego z zegarkiem sportowym, a kończy na eleganckim zegarku, który wypada założyć do fraka, czy do balowej sukni, gdy na bal zaprasza król. To dla tych najbardziej eleganckich zegarków przewidziano przykładowo różnokolorowe metale szlachetne dla wykonania ich kopert i bransolet.

W eleganckich zegarkach spotykane są także inkrustacje z kamieni szlachetnych.

Paski wykonywane są z najwyższej jakości skóry, także ze zwierząt egzotycznych. Specjalne materiały – jak choćby masa perłowa i techniki (jak przykładowo emalierstwo) używa się dla wykonania zegarkowych tarcz. Wskazanie szlachetnych metali i materiałów dla wykonania zegarków eleganckich nie wyklucza oczywiście stosowania popularnych surowców. Stosowana jest przykładowo stal, tytan, czy inne stosunkowo popularne metale i materiały.

Ważnym elementem eleganckich zegarków jest ich mechanizm. To w tej grupie zegarków znajdziemy popularne zegarki trzy wskazówkowe, ale także te o rozbudowanym, wydawałoby się wręcz do przesady układem wskazań.

1 2 3 4 34 35 36