Informacje o konkretnych zegarkach

23 czerwca 2023

Prezent na urodziny. Zegarek Jana Ignacego Paderewskiego

Zegarek podarowany I. J. Paderewskiemu z okazji 75. urodzin Mistrza.  „Na platynowej tarczy, pokrytej emalią godziny zastąpione są literami I. J. PADEREWSKI [12 liter-12 godzin] ze złota żółtego. Minuty zastąpione są klawiaturą wykonaną z emalji. W dwunastu odstępach pomiędzy godzinami znajduje się 12 fraz wyjętych z 12 kompozycji Mistrza Paderewskiewgo – [emalja]. W mniejszym kole na tarczy znajdują się nuty sławnego „Menuet” Paderewskiego i globus symbolizujący światową sławę mistrza [wykonanie z emalji].
19 maja 2023

Zegarek FSO M20 Norka z firmy Xicorr

Dziś nazwa Norka króluje także w świecie zegarkowym - na rynku pojawił się właśnie zapowiadany już od dawna zegarek firmy Xicorr – FSO M20 Norka. Jest to wyrób limitowany w liczbie sztuk i zdecydowanie wyróżniający się w gronie zegarków z linii FSO M20, innych modeli zegarków Xicorr, ale także spośród dowolnych wyrobów którejkolwiek z zegarkowych marek! 
6 lutego 2023

Funkcje zegarka i jego budowa – o dodatkowym wyposażeniu i pojęciach związanych z zegarkami

W poniższym tekście prezentujemy opis funkcji zegarków, które posiadamy w swojej ofercie. Pojawi się też kilka ogólnych informacji o zegarkach i zegarach. Z tekstu dowiecie się czym jest zawór helowy, czym się różni chronograf od chronometru i dlaczego użytkownik zegarka z wiecznym kalendarzem musi co sto lat korygować wskazania.

 

3 stycznia 2023

Wyprzedaż książek o zegarach, zegarkach i zegarmistrzostwie

Zmiany na rynku zegarków i nasze zmiany lokalizacyjne spowodowały, że zdecydowaliśmy się na wyprzedaż książek, których posiadamy w liczbach (kwotach) istotnych.Ruch ten dotyczy w szczególności książek, […]
11 listopada 2022

Generał Stanisław Maczek i 10 Brygada Kawalerii Pancernej – zegarek marki G.Gerlach

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera nowego zegarka polskiej marki G.Gerlach: Generał Stanisław Maczek - 10 Brygada Kawalerii Pancernej. Znana z wyrobów dedykowanych polskiej historii i historii techniki i wojskowości marka zegarków G.Gerlach, na dzisiaj, na Święto Niepodległości Polski wyznaczyła premierę nowego zegarka. Jest nim model: Generał Stanisław Maczek i 10 Brygada Kawalerii Pancernej.
16 października 2022

Nowy Maurice Lacroix Pontos S Chronograph

W ostatnich dniach marka Maurice Lacroix poprzez dwa zegarki o różnych kolorach swoich tarcz, wyposażone w stalowe bransolety, lub nylonowe paski przedstawiła nową interpretację znanego już na rynku modelu. Zegarki Pontos S Chronograph  są wyposażone w stoper, wskazania dnia tygodnia i datownik. Ciekawie zaprojektowane detale tarczy, w premierowym wyrobie uzupełnia odporna na zarysowania ceramiczna ramkę koperty.
14 sierpnia 2022

Zegary kaflowe z  kolekcji Edwarda Parzycha. Książka warta polecenia

Opisanie prywatnej kolekcji, to wydarzenie szczególne. Tak precyzyjne i ciekawe opisanie, tak wyjątkowych eksponatów to wydarzenie niezwykłe.Mamy to! Mamy książkę, która opisuje wybrane zegary z kolekcji […]
25 maja 2022

CWS T-1 firmy G.Grlach – zegarek oferowany w czterech wersjach kolorystycznych

Ciekawa koncepcja wynikająca z inspiracji pierwszym polskim samochodem zaowocowała doskonałym zegarkowym modelem zegarka, który już teraz wzbudza duże zainteresowanie i prawdopodobnie na dłużej zagości w ofercie firmy G.Gerlach. Poznając detale zegarka CWS T-1, można bez obawy stwierdzić, że jest on na pewno tak samo zachwycający, jak jego czterokołowa inspiracja.