Informacje o konkretnych zegarkach

21 września 2020
Mistral - zegarki marki Xicorr

Trzeba poznać i trzeba… pokochać. Zegarek Mistral marki Xicorr

Nowe, właśnie teraz wprowadzane na rynek zegarki polskiej marki Xicorr są wyjątkowo ciekawe, a serca łamią wtedy, gdy pozna się motyw jaki zdecydował o ich takim […]
23 sierpnia 2020
Atlantic BeachBoy

Zegarki Atlantic BeachBoy

Uwaga! Ciekawe zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem marki Atlantic. BeachBoy - pojawiły się! Są atrakcyjne, a do tego robią wrażenie frywolnych, plażowych, letnich – idealnych na przedłużenie tegorocznego, upalnego lata. Ich obecność na rynku może wzbudzić duże zainteresowanie, a na nadgarstku prawdziwą wręcz furorę!
31 lipca 2020
Certina Nivachron

Certina Nivachron. Rozważania o antymagnetyźmie zegarków

Namagnesowanie elementów mechanizmu w czasie królowania zegarków kieszonkowych, a potem także naręcznych było dość dokuczliwym jego uszkodzeniem, choć możliwość przydarzenia się takiej usterki realnie pojawiła się […]
24 czerwca 2020
Zegarki lotnicze

„Przecież ja jestem lotnikiem!”. Zegarki dla pilotów

Lotnictwo to dziedzina ludzkiej aktywności, która cały czas jest niezwykłą inspiracją dla projektantów zegarków. Mówiąc o zegarkach i lotnictwie warto na pewno pamiętać, że to rozwój lotnictwa sprowokował działających już od wieków zegarmistrzów, do produkcji zegarków spełniające wymogi pilotów i sprawdzających się w kabinach pionierów lotnictwa.
9 czerwca 2020
Japoński przemysł zegarkowy

Czy japońscy producenci oferują prestiżowe zegarki?

To właśnie w tamtym czasie wyroby japońskich producentów awansowały „blokiem” do grona urządzeń poszukiwanych przez miłośników zegarmistrzostwa, a stamtąd już tylko krok dzielił je od prestiżu przydawanego wybranym, poszukiwanym wyrobom.
31 maja 2020
Zegark mechaniczny vs elektroniczny

Wybieramy zegarek. Mechaniczny, czy elektroniczny?

O tym, czy zegarek jest mechaniczny, czy elektroniczny decyduje sposób konstrukcji i działania jego mechanizmu. Mimo, że to zdecydowana różnica, to dla wielu zegarków trudno rozróżnić je przy pierwszym „rzuceniu okiem na obiekt”. By wiedzieć jaki rodzaj zegarka mamy przed sobą, trzeba dobrze się na nich znać, lub rozpoznać konkretny egzemplarz.
29 maja 2020
blank

DzieckiemByć. Specjalne rabaty na Dzień Dziecka

Specjalne rabaty na Dzień Dziecka
11 maja 2020
blank

Zegarki Epos. Szwajcarska marka przypomina o swoich wyrobach

Jest za co chwalić markę Epos, bo ona zdobywa sobie klientów „od zera”. Mimo dość długiej historii firmy, sam nazwa jest znana od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku, a jak się okazuje, wspomniana pierwsza prezentacja kolekcji zegarków Epos była też premierą marki w Polsce.
4 maja 2020
50 lat tytanu w zegarkach.

Citizen. 50 lat zegarków z kopertami z tytanu!

Wyjątkowe w branży zegarkowej wydarzenie, było jednak dopiero początkiem długiej wyprawy marki Citizen. Przekaz japońskiej marki Citizen, która od tamtej pory cały czas dąży do zaproponowania […]
23 kwietnia 2020
Junghans korekta radiowa wskazań

Junghans Meister Mega 058/4803.44 – pochwała firmy Junghans! Pochwała! Pochwała!

Dlaczego to niby tak bardzo chwalimy model Meister Mega i firmę Junghans?– czy ta niemiecka marka ze Schrambergu na pewno na takie pochwały zasługuje? Wiadomo, że […]
23 marca 2020
blank

Atlantic Moonphase Automatic Chronograph – wyjątkowy zegarek w ofercie szwajcarskiej marki z Bettlach!

Atlantic Moonphase Automatic Chronograph
3 marca 2020
Zegarki w stylu vintage firmy Longines

Zegarki w stylu vintage firmy Longines

W aktualnej ofercie swoich zegarków firma Longines stara się łączyć oryginalne piękno swoich najbardziej spektakularnych wyrobów z przeszłości z najbardziej zaawansowanymi, współczesnymi rozwiązaniami technicznymi w zegarmistrzostwie. Modele Heritage to swego rodzaju hołd dla pionierskiego ducha. który od zawsze stanowił inspirację dla projektantów marki Longines.