1 2 3

Zegarki Davosa

Zegarki Davosa i sama marka Davosa, choć tradycja zegarmistrzowska która je zrodziła sięga aż 1861 roku, nie są dziś szeroko rozpoznawalna jako tradycyjna szwajcarska marka. Jednak tam, gdzie są prezentowane, tam gdzie sprzedawcy potrafią przekazać informacje o marce i jej produktach, dzięki ciekawemu wzornictwu są lubiane przez chcących nabyć szwajcarski czasomierz klientów.

Od stratosfery po głębiny mórz

Kolekcja zegarków Davosa podzielona jest na następujące linie wzornicze:

Diving, Performance, Heritage, Pilot i Executive

Jednak przeglądając ofertę zegarków męskich widzimy wzory podzielone na następujące grupy modeli:

Argonautic, Aviator, Diver, Evo, Axis, Cuore, Pontus i Ternos

Przeglądając ofertę zegarków damskich widzimy wzory podzielone na następujące grupy modeli:

Ledies Delight, Classic, Grande Diva, Caree, Arielle i Oval

Firma tworzy dziś zegarki, które idą z duchem czasu a ich solidności i precyzja wykonania widoczna jest w każdym aspekcie. Zegarki DAVOSA bazują na sprawdzonych i niezawodnych mechanizmach. A ich oryginalne wzornictwo i estetyka przyciąga uwagę coraz większej liczby klientów, ceniących elegancję i funkcjonalność.

O marce Davosa

Projektanci zegarków DAVOSA są tak pewni wytrzymałości i jakości swoich produktów, że nie boją się poddawać ich testom ekstremalnym. W roku 2014 model Argonautic GMT został wysłany śladem Felixa Baumgartnera w stratosferę. Zegarek po niesamowitym locie na wysokość 35 km i pokonaniu ekstremalnych warunków atmosferycznych wrócił na ziemię w stanie… idealnym.

Z modelem DAVOSA Argonautic Lumis Chronograph nie rozstaje się mistrz świata w swobodnym nurkowaniu głębinowym pod lodem Nik Linder. A ostatnio w gronie ambasadorów marki znalazł się narciarz freestylowy Luca Tribondeau.

Wymieniając wszystkie te zalety, nie można pominąć jednej, która z perspektywy finalnego klienta może okazać się najistotniejszą. To relacja jakości do ceny, która w przypadku zegarków z tego segmentu, jest atutem dającym szwajcarskiej marce przewagę nad konkurencją.

W roku 2014 magazyn Watchtime uznał model Argonautic za najlepszy diver do 1000 EUR w dziale zegarków:  Klasyka i sporty ekstremalne

Na rosnącą popularność zegarków DAVOSA wpływ również ma bardzo bogata i zróżnicowana oferta, trafiająca w gusta Klientów. Wielbiciele klasycznych modeli najczęściej sięgają po czasomierze z kolekcji Classic, Titanium Chronograph czy Trialmaster.

Panie, dla których zegarki to nie tylko „czasomierze”, ale przede wszystkim luksusowa biżuteria, zapewne docenią kolekcję Ladies Grande Diva. W propozycji Davosy nie brakuje wspomnianych już linii sportowych, które stanową w dużej mierze o istocie marki.

Mowa o kolekcjach Argonautic oraz Ternos, przeznaczonych nie tylko dla fanów nurkowania, ale wszystkich aktywnie spędzających czas.

Tradycja zegarmistrzowska, z której narodziły się zegarki DAVOSA, sięga aż 1861 roku i związana jest z rodziną Haslerów. W tym roku właśnie Abel Frederic Hasler rozpoczął produkcję krótkich serii zegarków kieszonkowych. Interes rodzinny rozwinął syn Paul, który kilka lat później otworzył Paul