1 2 3

Zegarki Esprit

Zegarki Esprit stanowią doskonałe uzupełnienie do modnego, nowoczesnego stroju tak kobiet, jak i mężczyzn. Jak się okazuje, marka ta będąca dobrze znaną z produkcji modnych ubiorów, oferuje także ciekawe zegarki naręczne.

Co ważne, firma Esprit będąc kreatorem mody w dziedzinie ubiorów, także w dziale zegarków oferuje najbardziej aktualne, a często wręcz wyprzedzające trendy mody modele zegarków.

W naszym salonie zegarki Esprit mają swoją ugruntowaną pozycję i szerokie grono doceniających je klientów. Dotyczy to tak zegarków damskich biżuteryjnych i klasycznych, zegarków męskich sportowych i klasycznych, oraz zegarków dla dzieci.

Kolekcja zegarków marki Esprit zmienia się dość regularnie – zgodnie z wytycznymi zmian mody, ale najbardziej poszukiwane modele są zwykle kontynuowane w kolejnych sezonach marki.

Zegarki Esprit są modelami elektronicznymi, ze stalowymi kopertami i mineralnymi szkłami. W części damskich modeli znajdziemy dekoracje tarczy, czy koperty wykonane z użyciem kamieni dekoracyjnych – cyrkonii.

Mając stosunkowo długie doświadczenie produkcyjne i rynkowe, a z drugiej strony spływające od kontrahentów informacje, firma Esprit oferuje wysoką jakość, dużą niezawodność i wysoki komfort użytkowania zegarków oznaczonych logiem tego producenta.

Esprit to marka, której zegarki charakteryzują się dobrą jakością wykonania, ciekawym doborem materiałów, atrakcyjną stylistyką i akceptowalną ceną.

Esprit jako zegarek modowy

Czasomierze Esprit swojej nazwy i jej wielkości nie wywodzą z tradycyjnego zegarmistrzostwa. Okazuje się, że w obecnych czasach znajomość i rozpoznawalność marki, a co za tym równolegle idzie, zaufanie do produktu jest tak znaczące, że miejsce na rynku, które do niedawno pozostawało dla produktów mało znanych, lub wręcz nieznanych marek typowo zegarkowych, dziś zostało zajęte przez wyroby z doskonałymi nazwami.

Trzeba zaznaczyć także, że ta doskonałość nazwy, czyli jej pierwotna jednoznaczna rozpoznawalność, nie wywodzi się wcale z branży zegarkowej. Oznaczone logiem Esprit towary, można spotkać w bardzo szerokim asortymencie rodzajowym produktów.

Co jest istotne, zegarki Esprit – jako w naturalny sposób powiązane z firmą odzieżową, które to w żargonie branżowym nazywane są „modowymi” lub „fashion”, są z kreacją mody w naturalny sposób związane.

Zegarki modowe jako konkurent dla tradycyjnych zegarków

Dlaczego tak się stało? I na ile zegarki modowe są dobrym ekwiwalentem dla tradycyjnych, mniej znanych marek zegarkowych ?

Prowadząc tego typu rozważania, na wstępie należy zauważyć, że jest regułą, iż marki, które mają wysokie uznanie na rynku konsumentów produkują wyższej jakości czasomierze.

Analizując pozycję firmy Esprit na rynku, musimy pamiętać, że o handlowym powodzeniu produktu, nie tylko w tej grupie potencjalnych konsumentów, decydują w największym stopniu atrakcyjność wzorów i nazwa wyrobu. W dłuższej perspektywie czasowej o utrzymaniu zdobytej pozycji decyduje także odpowiednia jakość techniczna wykonania (trwałość wyrobu), oraz organizacja serwisu producenta. Te dwa ostatnie aspekty działalności rynkowej firma Esprit traktuje profesjonalnie.

Dla odmiany, porównując możliwości opracowania szerokiej kolekcji atrakcyjnych wzorów poprzez małe tradycyjne firmy zegarkowe, które zwykle działały na kilku lub kilkunastu rynkach krajowych, z firmami o totalnym, światowym zasięgu zauważamy jak znacząco mogą różnić się fundusze przeznaczone na takie opracowanie. Jeśli do tego wiemy, że firmy modowe z założenia „operują” na najnowszych trendach wzorniczych, czy wręcz je kreują, to możemy być pewni, że wzornictwo zegarków modowych jest znacząco atrakcyjniejsze od wszystkich innych.

Totalne działanie marek modowych powoduje także swego rodzaju

sprzężenie zwrotne – światowa sprzedaż produktów pozwala prowadzić działania reklamowe o szerokim zasięgu, co powoduje wzrost rozpoznawalności marki na całym świecie.

W powyższych rozważaniach, nie porównujemy przewag wynikających z wzoru i rozpoznawalności nazwy, opisywanych marek w stosunku do innych obecnych na rynku światowym, czy krajowym, bo takie porównanie w naturalny sposób robi sobie na własny użytek, każdy z potencjalnych konsumentów.

Istotnym jest w tym miejscu zaznaczyć, że wymienione w tytule marki prezentowane są obecne na naszym polskim rynku, i są dostępne w odpowiedniej dla każdej z marek ilości salonów jubilerskich.

Zegarki Esprit w Polsce

Zegarki Esprit można nabyć w Polsce już od dawna, a ich pozycja zmienia się wraz z ewolucją zegarkowej branży wynikającej w oczekiwań potencjalnych klientów.

Dzięki takiemu działaniu zegarki Esprit charakteryzują się wysoką jakością wykonania, pewnością technicznych rozwiązań, odpowiednim dla klasy danego wyrobu doborem materiałów i zorganizowanym systemem serwisowym.

W tym miejscu należy zauważyć, że w  grupie zegarków modowych producent nie chce, i ze względu na koszty nie może, zapewnić dłuższego okresu dostępności części zamiennych do elementów zewnętrznych zegarka, ale niezależnie od tego, odpowiednia jakość wyrobu oraz dobrze zorganizowana obsługa serwisowa gwarantują satysfakcją nabywcy z użytkowanego czasomierza.

W dłuższej perspektywie może ulec modyfikacjom wiele aspektów produkcji i systemu sprzedaży zegarków modowych, w tym także zegarków esprit, wobec potencjalnego zaniku małych, niszowych marek działających w tym przedziale cenowym produktów, rynek będzie w dalszym ciągu otwarty na zegarki wytwarzane przez taką grupę producentów.