Zegarki Junghans

Zegarki Junghnans wywodzą się z górskiego Szwarcwaldu. To właśnie w niemieckim Szwarcwaldzie, w miejscowości Schramberg od 1861 roku działa znana szeroko marka produkująca zegarki Junghans. Sam rejon Szwarcwaldu od dawna był związany z produkcją zegarów, więc nic dziwnego, że to tam właśnie narodziła się marka, która z produkcji niezawodnych zegarów, zegarków i budzików znana była doskonale nie tylko w sąsiednich, niemieckojęzycznych krajach. W zakresie produktów popularnych marka Junghans wręcz dominowała na rynku niemieckim w każdym zegarowo – zegarkowym asortymencie.

Światową sławę wyroby marki Junghans zyskały już w czasach kryzysu mechanicznego zegarmistrzostwa, kiedy to firma Junghans wprowadziła na rynek najdokładniejsze – zegarki sterowane sygnałem radiowym z wzorca czasu, zegary i zegarki. Dodatkowo w zegarkach noszonych, wytwarzane zegarki z mechanizmami sterowanymi radiem konstruktorzy wspierali jeszcze poprzez zasilanie ich energią świetlną (system solar).

Mimo takiej spuścizny już w tym wieku firma Junghans podupadła, a do jej restytucji i odbudowy należnego jej na rynku zegarkowym miejsca przyczyniła się rodzina Stein – rodzina przemysłowców ze Schrambergu.

Obecna marka Junghans swoje wyroby oferuje w następujących liniach wzorniczych: Erhard, Max Bill, Meister, Form, Meister Driver, Performance

Wyświetlanie 1–32 z 68 wyników

1 2 3