Tomasz Maliński, Gustav Becker Zegary 1847-1857

70 

Cały nakład tej książki został wyprzedany, niestety.

Brak w magazynie

SKU: KSI-GUSTAV-BECKER- Kategoria:

Nakład tej książki został wyprzedany, niestety.
Na chwilę obecną nie wiem, by autor planował dodruk.

Jeśli książka się pojawi na rynku, to będzie dostępna także u nas.
– prosimy zaglądać na naszą stronę internetową

Dzięki pracy autora – Tomasza Malińskiego, dziś możemy wziąć do ręki trwały dokument historyczny – pierwszą książkę odnoszącej się do świebodzickiej firmy Gustav Becker – „Gustav Becker. Zegary 1847 – 1857”.
Jej autor jest zaangażowanym członkiem „zegarowej  grupy” skupionej wokół forum dyskusyjnego Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
Książa ta prezentuje krótką historię powstania firmy, przedstawia rozważania na temat pierwszych wyprodukowanych zegarów, oraz opisuje szczegółowo konkretne wyroby z rozpatrywanego okresu produkcji fabryki. We końcowej części książki autor wskazuje sposób numeracji kolejno produkowanych zegarów stosowaną przez fabrykę Gustava Beckera.

Przechodząc do treści książki, to po przedmowie i podziękowaniach, w pierwszej jej części znajdziemy opatrzoną licznymi, ciekawymi rycinami genezę powstania fabryki zegarów Gustava Beckera.
Tutaj autor umieścił także fotografie medali otrzymanych przez firmę ze Świebodzic, jej reklamy z prasy, oraz zdjęcia grobu jej założyciela.

Niezwykłą częścią książki są szczegółowe, doskonale zilustrowane opisy konkretnych zegarów. Pierwszym takim opisanym zegarem jest egzemplarz nazwany: „Zegarem urzędowym z Leszna”, co do którego autor opracowania używa określenia „niezidentyfikowany”
Przy jego opisie znalazł się rys historyczny powstania stacji kolejowej w Lesznie, a także poparta zdjęciami sygnatur analiza oznaczeń zegara. Dla tego właśnie niezidentyfikowanego obiektu autor przedstawił szczegóły wyglądu obudowy i konstrukcji mechanizmu.

Kolejne przedstawione na łamach książki zegary zaczyna rozdział zatytułowany: „Zegary wzorcowe z wczesnej działalności Gustava Beckera”, a w kolejnych rozdziałach są opisane obiekty wyróżnione poprzez numery seryjne, jakie były im nadawane na etapie produkcji.
W książce znajdziemy bardzo szczegółowe opisy zegarów oznaczonych numerami: 944, 1283,  1378, 1763, 2091.
Dla każdego z tych zegarów autor przedstawił detale wykonania obudowy, konstrukcję mechanizmu oraz innych elementów. Wydaje się, że o tak szczegółowy opis zegara i jego detali trudno jest nawet w opracowaniach katalogowych, czy muzealnych. Wszystkie poruszone wątki, dla każdego z zegarów zostały doskonale zilustrowane.

W końcowej części pracy znalazł się rozdział o sposobie datowania zegarów w okresie, który obejmuje przedstawiona książka – to jest w latach 1847-1857.

Autor

Tomasz Maliński

Tytuł

Gustav Becker Zegary 1847-1857

Numer ISBN

978-83-955049-0-7

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.