Eleganckie zegarki damskie
Zegarki eleganckie, w tym eleganckie zegarki damskie, swoją nazwę wywodzą z rodzaju stroju do którego są przewidziane. Gama strojów dla określenia „elegancki” jest bardzo szeroka. Zaczyna się od tak zwanego casualowego, poprzez oficjalny do wieczorowego.

Również gama rodzajów zegarków przewidzianych do tego rodzaju strojów jest szeroka. Zaczyna się od zegarka graniczącego z zegarkiem sportowym, a kończy na zegarku, który wypada założyć do balowej sukni, gdy na bal zaprasza król.

To dla tych najbardziej eleganckich zegarków dla pań przewidziano przykładowo różnokolorowe metale szlachetne dla wykonania ich kopert i bransolet. W eleganckich zegarkach damskich spotykane są także inkrustacje z kamieni szlachetnych.

Z najwyższej jakości skóry, także zwierząt egzotycznych, wykonywane są paski, a specjalne materiały stosowane są do zdobień. Przykładem może być choćby masa perłowa i specjalne techniki (jak przykładowo emalierstwo) używane dla wykonania zegarkowych tarcz.

Wskazanie szlachetnych metali i materiałów dla wykonania eleganckich zegarków damskich nie wyklucza oczywiście stosowania dla nich popularnych surowców. Mogą być nimi przykładowo stal, tytan, czy inne często spotykane metale i materiały.

1 2 3 4 23 24 25