Zegarki sportowe unisex

Zegarki sportowe unisex łączą cechy zegarków sportowych z uniwersalnym rozmiarem koperty i stylistyką pozwalającą na użytkowanie ich tak przez mężczyzn jak i kobiety, czy młodzież.

Sportowy styl zobowiązuje. Zobowiązuje do agresywniejszych kształtów i kolorów, do wyższej niż standardowa odporności na wilgoć, uderzenia, czy upadki. W tej konfiguracji wymogów w dalszym ciągu mamy spore możliwości wzornicze, kolorystyczne i techniczne.

Duże płaskie powierzchnie, różne, także jaskrawe kolory, zakręcane koronki, stoper i pierścień obrotowy koperty – to atrybuty zegarków sportowych także dla zegarków typu unisex.

Przy zastosowaniu mechanizmu elektronicznego – kwarcowego zegarki unisex mogą także posiadać, podobnie jak duże zegarki męskie wiele dodatkowych funkcji.

Oczywiście na pierwszym miejscu jest stoper. Może on być ze skalą tachometru lub telemetru. Dla zegarków z wyświetlaczem cyfrowym tych funkcji dodatkowych może być bez liku.

Ze względu na szerokie spektrum rozmiarów w aspekcie grubości nadgarstka, dla zegarków unisex doskonale spisywać się będzie pasek nylonowy, także kauczukowy, czy metalowa bransoleta.