1 2

Zegarki Aviator

AVIATOR to nie tylko zegarek. Marka powstała z pasji do innowacyjnego wzornictwa i miłośni do zegarmistrzowskiego rzemiosła.. Od 2000 roku marka w pełni poświęciła się tworzeniu kolekcji najlepszych zegarków lotniczych dla profesjonalnych pilotów i tych, którzy łączą miłość do awiacji i zegarmistrzostwa. Laboratorium rozwojowe marki znajduje się w budynku wieży kontrolnej szwajcarskiego regionalnego lotniska kantonu Jura. To właśnie z tego miejsca jest czerpany duch lotnictwa do zegarków, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Inspiracja jest czerpana od bohaterów minionych lat, aż do współczesnych wizjonerów i innowatorów działających w branży lotniczej. Każdy potencjalny nabywca w tej ofercie znajdzie na pewno model pasujący do jego gustu, zegarek który będzie źródłem entuzjazmu towarzyszącego mu we wszystkich przedsięwzięciach.

W obecnej ofercie marki najdziemy następujące linie wzornicze zegarków: Airacobra, Bristol, Douglas, Kingcobra, MIG-21 Fishbed, MIG-25 Foxbat, MIG-29 Chrono, MIG-29 GMT, MIG-35, Professional, Propeller.

Firma do wykonania swoich czasomierzy wykorzystuje szwajcarskie mechanizmy tak mechaniczne, jak i elektroniczne – kwarcowe, dzięki czemu w ofercie zegarków o stylistyce lotniczej obejmuje dość szerokie spektrum cenowe. Równocześnie dzięki charakterystycznemu wzornictwu zainspirowanemu przeszłością i wykorzystywaniu super nowoczesnych technologii wypracowywanych i stosowanych  dla podboju przestworzy prezentuje bardzo ciekawe technicznie rozwiązania.

Zegarki Aviator są przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, a ich jakość doceniło szerokie grono osób z całego świata!

Firma Aviator zegarki towarzyszy wszystkim tym, którzy na co dzień sny o lataniu urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Wszystkie produkty marki są zainspirowane historią awiacji, a każdy z elementów czasomierza jest w ten lub inny sposób związany z maszynami latającymi.

Inspiracje, wzornictwo

Charakterystyczne wzornictwo zainspirowane przeszłością, wykorzystuje równocześnie super nowoczesne technologie wypracowywane i stosowane dla podboju przestworzy. Działania takie zostały docenione tak przez lotniczych profesjonalistów jak i licznych miłośników awiacji i miłośników zegarków.

Rozwijając swoją działalność, mającą z roku na rok coraz większy zasięg, firma zdecydowała się otworzyć swój zakład produkcyjny w Szwajcarii. W ten sposób, przy utrzymaniu wysokiej jakości produktów Aviator zegarki mogły przekroczyć progi nawet najbardziej konserwatywnych salonów jubilerskich w świecie. Równocześnie obecność w kraju Helwetów, jednoznacznie dziś identyfikowanym jako kolebka zegarmistrzostwa, pozwala na wprowadzenie nietypowych rozwiązań, które doceniają zegarkowi koneserzy.

Kolekcje zegarków marki Aviator

Zegarki z kolekcji MiG są wyposażone w elektroniczne mechanizmy, o bardzo dużej różnorodności realizowanych przez nie elementów wskazań i funkcji dodatkowych. Od modeli najprostszych, posiadających mały sekundnik i panoramiczny datownik, przez wersje ze stoperami (w tym także wersji z doganiającym sekundnikiem), wskazaniem drugiej strefy czasowej, alarmem, do posiadających skale tachometru, dodatkowe suwaki pozwalające na przeliczenie szybkości w węzłach na kilometry na godzinę, lub kontrolę zużycia paliwa.

Modele te posiadają ozdobnie wygrawerowany dekiel, przedstawiający wizerunek samolotu MiG. Choć jest on uzyskany dzięki zaznaczeniu kilkoma tylko liniami i wypukłościami, to stalowa maszyna wydaje się być w ruchu.

Kolekcję szwajcarskich zegarków mechanicznych otwiera Professional Pilot Watch, z charakterystycznymi przyciskami stopera, nawiązującymi do zegara pokładowego samolotu MiG.

W kolejnym mechanicznym zegarku nazwanym Propeller, wykonywanym w kilku, także zaskakujących, wersjach kolorystycznych rotor automatycznego naciągu mechanizmu ukształtowany jest na wzór lotniczego śmigła.

W tej grupie zegarków, poprzez przeszklone dekle możemy podglądać pracę specjalnie dekorowanych, mechanicznych serc zegarków. We wszystkich modelach z tej kolekcji, czytelność wskazań w ciemności zapewnia użycie substancji Superluminova, odpowiednie ukształtowanie wskazówek i znaczników godzinowych.

W kolekcjach: Airacobra, Bristol, Douglas, Kingcobra obok elementów zaczerpniętych z lotniczej stylistyki widać wyraźnie impuls wywodzący się z klasycznych zegarków. Ciekawa stylistyka, którą charakteryzują się Aviator zegarki, to owoc połączenia tych dwóch wpływów.