1 2 3 4 47 48 49

Zegarki szwajcarskie

Szwajcarska produkcja zegarkowa sygnowana znajdującym się na tarczy napisem Swiss Made, lub Swiss (zegarki szwajcarskie), została objęta szeregiem regulacji przyjętych przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego respektowanych przez władze Konfederacji Szwajcarii.

Przepisy określają jednoznacznie wymogi jakie musi spełniać czasomierz, by na jego tarczy mógł widnieć dumny, wspomniany powyżej napis Swiss Made, a produkt mógł być legalnie wprowadzony na teren kraju Helwetów.

Dla zgodnego z regułami używania napisu Swiss Made, firma musi:
– mieć siedzibę w Szwajcarii (czytaj: w tym kraju musi płacić podatki),

– ostateczny montaż i sprawdzenie czasomierza muszą być przeprowadzane w Szwajcarii (czytaj: trzeba zadbać o pracę i dochody lokalnych firm i osób z branży),

60% kosztów wykonania zegarka musi być poniesionych na terenie Szwajcarii (czytaj: lokalne firmy choćby tylko luźno związane z branżą też muszą ekonomicznie korzystać z zegarkowej produkcji).

Oczywiście w oficjalnym komunikacie Federacja stwierdza, że tak postawione wymogi służą jedynie utrzymaniu wysokiego poziomu technicznego i najwyższej jakości zegarkowych wyrobów. Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową kolekcją damskich i męskich zegarków szwajcarskich. W naszej ofercie posiadamy zegarki tak znanych producentów jak Adriatica, Calvin Klein,Tissot, Roamer, Davosa czy Certina, jak i wielu innych brandów