1 2

Zegarki Continental

Continental

Już w 1924 roku znak towarowy Continental został zarejestrowany jako szwajcarska marka zegarkowa.

Mimo, że historia zegarków Continental i tej marki nie jest usiana milowymi kamieniami rozwoju zegarkowej branży, to aktualna oferta firmy z małej, położonej na północy Szwajcarii miejscowości Moehlin cieszy się uznaniem klientów na wszystkich rynkach, na których jest oferowana.

Continental dzisiaj

Przejęta w 1993 roku marka Continental jest własnością bliskowschodniej firmy Evaco SA, która dla odmiany jest członkiem Rivoli Group Dubai. Taka struktura własności marki spowodowała, że w pierwszych od chwili przejęcia krokach, największe wzrosty sprzedaży marka odnotowała w następujących krajach: Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji, Grecji i Egipcie.

Dopiero w roku 2001 roku marka Continental ponownie zagościła na rynku szwajcarskim.

Continental w Polsce

Marka Continental poprzez swojego przedstawiciela jest oczywiście obecna w Polsce, a zgrupowane w następujących liniach wzorniczych: Ladies, Gents, Automatic, Multifunctions & Chronograph, Pairwatches modele zegarków, cieszą się dobrą opinią u naszych klientów. Czasomierze te są także chętnie wybierane w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym.

Tego typu opinia jest zgodna z przesłaniem marki, która chce być dumną ze szwajcarskiej tradycji zegarmistrzowskiej i związanej z nią jakością produktów. Marka Continental nieustannie stara się, by jej wyroby spełniając wymogi standardu postawionego dla produktów „Swiss Made” świadczyły o wysokiej jakości w jej poziomie cenowym.