1 2 3

Zegarki Fossil


Zegarki Fossil, oraz marka Fossil zrodzone zostały w myśl amerykańskiego „snu o bogactwie”. Stało się tak, kiedy to Kosta Kartsotis namówił swojego młodszego brata Toma do założenia firmy i rozpoczęcia importu na rynek amerykański niedrogich zegarków modowych produkowanych na Dalekim Wschodzie.

W tamtym czasie Kosta Kartsotis był dyrektorem handlowym w firmie Sanger-Harris, a Tom Kartsotis byłym studentem Uniwersytetu Texas A & M z Dallas.
Założona w roku 1984 firma nosiła nazwę Overseas Products International.

Pierwsza kolekcja zegarków Fossil były wykonywane w stylu retro, a w kolejnych latach oferta zegarków obejmowała szeroki zakres rodzajowy zegarków.

Fossil posiada swoje własne zakłady produkcyjne w Chinach i Szwajcarii, oraz centra dystrybucji w Dallas w USA, w Niemczech w Europie i w Azji.

W 2012 Fossil nabył firmę Skagen Design, co spowodowało że port folio korporacji Fossil urosło do następujących, własnych i licencjonowanych marek: Burberry , DKNY , Emporio Armani , Armani Exchange , Diesel , Frank Gehry , Karl Lagerfeld, Michael Kors , Callaway Golf , Davis Cup , Marc Jacobs i Adidas.

Fossil jest także producentem mechanicznych mechanizmów zegarkowych, które znane są pod linią Fossil Twist.

Kolekcja damska:
Accomplice, Analog, Annette, Camille, Carlie, Colleague, Georgia, Jacqueline, Jesse, Neely, Oryginal, Perfect, Riley, Scarlette, Stella, Tailor, The Commuter, Vintage Muse, Virginia,

Kolekcja męska:
Coachman, Commuter, Dean, Goodwin, Grant, Machine, Mathis, Minimalist, Nate, Neutra, Rutherford, Townsman, The Curator,