Zegarki Glycine

Zegarki Glycine są coraz lepiej widoczne na rynku w Polsce, choć marka est jedną z tych szwajcarskich firm, które swoją pozycję na rynku w Polsce budowały od podstaw. Marka ta nie była importowana przez koncesjonowane, państwowe firmy w czasach gospodarki socjalistycznej.

Szkoda, bo Glycine prezentuje ciekawe modele czasomierzy, zróżnicowane wzornictwo, a ma także ciekawe dokonania w aspekcie konstrukcji mechanizmów, jak i stylistyki czasomierzy.

Firma produkująca zegarki Glycine została założona w 1914 roku w miejscowości Bienne w Szwjacarii przez Eugene Meylan. Od początku swojego istnienia rozwijała się prężnie i była zauważalna nie tylko na szwajcarskim rynku zegarmistrzowskim.

Już na początku lat 30. XX wieku produkowała ona własne mechanizmy do zegarków. W swoim portfolio posiadała ona 13 własnych kalibrów.

Glycine Airman

W roku 1953 miała miejsce premiera zegarka Glycine Airman, którego koncepcja tego zegarka powstała na pokładzie samolotu DC4 lecącego z Bangkoku do Kalkuty. Podczas tego lotu piloci oraz Sam Glur, dyrektor sprzedaży marki Glycine, zaprojektowali najsłynniejszą po dziś dzień kolekcję z logiem Glycine -AIRMAN.
Czy można oczekiwać pewniejszych wytycznych do zaprojektowania zegarka?

Kolekcja ta na przełomie lat 50. i 60. XX wieku została przyjęta entuzjastycznie. Piloci Amerykańskich Sił Powietrznych US Air Force użytkowali właśnie te czasomierze nie tylko w warunkach codziennych, ale również podczas wojny w Wietnamie.

Obecnie kolekcja marki Glycine zawiera następujące linie wzornicze: Airman, Combat, Incursore, KMU 48, F104, Classics, Lagunare.

W Polsce marka jest obecna poprzez swojego autoryzowanego przedstawiciela i poza promocją i sprzedażą prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny swoich zegarków.
W swojej ofercie w roku 2018 firma przedstawiła model zegarka dedykowanego lotnictwu i kierowanego na rynek polski, a bodźcem było przypadające na tamten właśnie rok stulecie Polskich Sił Powietrznych.