1 2

Zegarki Skagen

Zegarki Skagen są potwierdzeniem niezwykłej prawdy obecnej w powtarzanym sloganie o wybitnych dokonaniach osób przy ich powrocie do swoich źródeł.

Przedstawiając się firma Skagen  przekazuje, iż już od ponad 30 lat jej zegarki są kwintesencją duńskiego stylu i duńskiej kultury. Teraz dzięki ugruntowanej pozycji na rynku jest ona jeszcze bardziej duńska niż kiedykolwiek przedtem.

Od wybrzeży i najbardziej na północ wysuniętego miasta Skagen, przez architekturę prowincji i wyjątkowe miasta których kwintesencją jest Kopenhaga, zbierany jest duch regionu, który jest inspiracją do tworzonych zegarków.

To ta twórcza energia napędza projekty marki, projekty zegarków i biżuterii przez dziesięciolecia i inspiruje projektantów marki  do odkrywania duńskiego ducha marki na nowo – do przedefiniowania tego nowoczesnego stylu. Jest to też swego rodzaju zabawa z pojawiającymi się nowymi trendami mody, to swego rodzaju podróż –  projektowanie z myślą o przyszłości.

Założona w Ameryce przez parę Duńczyków firma, miała lokalnie sprzedawać ekskluzywne produkty duńskiego dyktatora mody. Dziś należąca do amerykańskiego koncernu Fossil Group marka oferuje zegarki na całym świecie, ale operuje w segmencie przystępnych cenowo produktów.

Duńskie wzornictwo zegarków Skagen jest elementem, który w całej tej historii się nie zmienia i jest dominującym i wyróżniającym dla tej firmy. Co więcej logo produktów też jest „duńskie” – symbolizuje spotkanie duńskich cieśnin Skagerrak i Kattegat.

Czym charakteryzuje się ta wynoszona na piedestał przez markę Skagen duńska stylistyka?
Po pierwsze ono też się zmienia, a to właśnie miedzy innymi marka Skagen kreuje te nowoczesne trendy.
Duński, czy szerzej skandynawski styl determinuje luźna elegancja symbolizowana białą koszulą stroju, a w zegarkach delikatnymi elementami, białą tarczą i jasnymi, pastelowymi kolorami pasków.

Samo słowo Skagen jest nazwą najbardziej wysuniętego na północ miasta i rejonu w Danii. Czy wybrana nazwa nie jest najlepszą dla identyfikacji przyjętej jako własnej stylistyki produktów?

W ofercie firmy Skagen znajdziemy tradycyjne zegarki elektroniczne, jak i smartwatche. Zegarki Skagen podzielone są na następujące linie wzornicze:

Smartwatche ekranowe: Falster
Smartwatche hybrydowe:Hagen Connected, Signatur Connected, Jorn Connected, Hald Connected, Mini Hald

Tradycyjne zegarki elektroniczne: Anita, Holst, Ancher, Melbye, Grenen, Leonora, Freja, Hald, Hagen, Signatur, Karolina, Jorn, Gitte, Nicoline, Ditte, Falster Automatic, Havene, Rungsted