1 2 3 4 32 33 34

Zegarki damskie

Biorąc do ręki zegarek zawsze można postawić pytanie: czy dany egzemplarz to zegarek męski, czy zegarek damski? Równouprawnienie w zegarkach poszło „na całego”. Wiadomo, że małe zegarki – to czasomierze damskie, jednak duże i bardzo duże zegarki są noszone tak przez kobiety, jak i mężczyzn!

Wiadomo, że kobiety zwracają większą uwagę na estetykę zegarków damskich na pasku, więc to właśnie na wygląd zewnętrzny – kształt, kolor i dekorację koperty, pasek – rodzaj materiału, kolor, sposób łączenia z kopertą, tarczę – jej strukturę, kolor, sposób naniesienia i kształt oznaczeń godzin i minut, oraz wskazówki – kształt, kolor i sposób wykończenia, zwracają uwagę zegarkowi producenci. Finezyjne kształty i kolory, oraz szlachetne i rzadziej spotykane materiały – to domena złotych zegarków damskich.

Ze względu na to, że zegarki mechaniczne, szczególnie te z automatycznym naciągiem sprężyny, dla zachowania odpowiednich parametrów dokładności muszą być stosunkowo grube, to przy konstruowaniu zegarków damskich o małej średnicy koperty producenci, nawet dla ekskluzywnych i drogich wyrobów decydują się na używanie mechanizmów elektronicznych – kwarcowych. To zgodne jest z podejściem wielu użytkowniczek zegarków, które oczekują dokładności i funkcjonalności, a najlepiej… samoobsługi.
Inkrustacje wykonane z użyciem białych i kolorowych kamieni szlachetnych, kolorowe elementy tarczy i finezyjne paski – to domena modnych zegarków damskich.