Zegarki męskie

Przeglądając ofertę zegarków czasami można postawić pytanie: czy dane egzemplarze to zegarki męskie, czy damskie? Równouprawnienie w zegarkach poszło „na całego”. Wiadomo, że małe zegarki – to czasomierze damskie, jednak duże i bardzo duże zegarki są noszone tak przez kobiety, jak i mężczyzn!

Czasomierze męskie – to cały przekrój zegarkowej produkcji.
Zegarki mechaniczne nakręcane manualnie i automatycznie, zegarki elektroniczne ze wskaźnikiem cyfrowym i analogowym (wskazówki). Wśród elektronicznych są te sterowane radiem, sygnałem z satelity, smart zegarki. W tych grupach dla zegarków elektronicznych mogą pojawić się także te ładowane światłem, czy poprzez generator prądu (ruch wahnika).

Zegarki o wskazaniach podstawowych – godziny, minuty i sekundy, ale także o rozbudowanym systemie wskazań – tak zwanych komplikacjach konstrukcji. Tych wskazywanych na tarczy dodatkowych danych: kalendarzowych, astronomicznych, czy też innych jest na tyle dużo, że Trudna byłoby je tutaj wymienić.

Są też komplikacja sposobu działania mechanizmu – np. wskazania retrograde, skacząca sekunda, czy dotyczące stanu zegarka – rezerwa chodu.

 

Wyświetlanie 1–32 z 1630 wyników

1 2 3 4 49 50 51