Zegarki elektroniczne typu kinetic

Jako mechanizm elektroniczny typu kinetic rozumiemy mechanizm elektroniczny, który jest ładowany poprzez mechaniczny generator prądu. Generator taki działa dzięki poruszaniu się (podobnie jak w tradycyjnych zegarkach mechanicznych z automatycznym naciągiem sprężyny) niezrównoważonej masy, której ruch wymuszany poprzez siłę bezwładności. Ta ostatnia powstaje na skutek ruchu nadgarstka z zegarkiem.

Generowany poprzez ruch wanika i przekładnię zębatą obrót koła z magnesami trwałymi generuje prąd w zespole elektromotorycznym. Wytwarzana w ten sposób energia który zbierana – magazynowana jest w specjalnym kondensatorze.

Zegarki typu kinetic powstały jako antidotum na stosowanie i ułomności tradycyjnej baterii, która często kończy swoją żywotność w chwili najmniej przez użytkownika spodziewanej.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/platne/serwer156344/public_html/odczasudoczasu.pl/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(582) : eval()'d code on line 7