Gerlach Enigma II z białą tarczą

1 950 

Na stanie

Wysyłamy w 24 godziny

Darmowa dostawa od 300 złotych

100% oryginalności

20 lat doświadczenia na rynku

Dogodne raty

Darmowy zwrot 14 dni

Grawerowanie w uzgodnieniu z klientem

Gwarancja najniższej ceny

SKU: GE-ENIGMA-BLACK-00-1-2 Kategorie: , , , , Tag:

Mimo że słowo „enigma” znaczy po grecku „tajemnica”, to dla nas Polaków Enigma jest kojarzona jednoznacznie z niemiecką maszyną szyfrującą.
Tak. Oczywiście, ale dla nas zegarkomaniaków Enigma, to zegarek polskiej marki G.Gerlach, który powstał dla uhonorowania pracy trzech polskich genialnych matematyków, którzy złamali szyfr tej właśnie Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej.

Ten zegarek jest ciekawy, bo..

Zegarki z linii Enigma były pierwszymi w kolekcji firmy Gerlach, które zostały wyposażone w mechanizm elektroniczny – kwarcowy.
Obecna seria zegarków posada jednak mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem, ze wskazaniami dnie tygodnia i dnia miesiąca.
Jest to zegarek o solidnej, charakterystycznie ukształtowanej kopercie z pierścieniem obrotowym z naniesioną podziałką minutową. Kopertę wykonano ze stali chirurgicznej o oznaczeniu 316L. Jej gabaryty to: 43x49x13 mm. Posiada ona sferyczne szkło szafirowe pokryte z każdej strony powłoką antyrefleksyjną. Elementy tarczy i wskazówek pokryto farbą luminescencyjną – świecącą. Dominującymi elementami zespołu wskazań są wyraźna znaczniki godzinowe, proste, prostokątne wskazówki i charakterystyczny sekundnik w kształcie bardzo długiego trójkąta. Enigma wzbudza zaciekawienie, bo jest to doskonały zegarek o bardzo ciekawej i jednoznacznie rozpoznawalnej stylistyce. Posiada sportowy wygląd i wysokie, przydatne przy uprawianiu różnego rodzaju sportów parametry użytkowe. Dzięki temu może być traktowany jako typowy zegarek sportowy i używany w trudnych warunkach. Nie straszna mu wilgoć i kurz. Należy on też do grupy czasomierzy militarnych, taktycznych.

Warto go mieć na nadgarstku…

Pierścień obrotowy koperty powstał jako pomoc dla odliczania czasów dekompresji przy nurkowaniu, ale jest doskonałą pomocą w każdej sytuacji, gdy szybko i pewnie trzeba policzyć minutowe odcinki czasu.
Pierścień nadaje się doskonale do odmierzania czasu… gotowania jajek, ale także mierzenia wyznaczonego dla wykonania konkretnej czynności czasu. W roku 1932 zespół który tworzyli trzej młodzi, genialni matematycy i kryptolodzy: Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski złamał system kodowania Enigmy. Ale najtrudniejsze było dopiero przed nimi – sprawić, że zaszyfrowane wiadomości można odkodować w bardzo krótkim czasie. W 1938 udało się stworzyć urządzenia nazwane „bombą kryptologiczną” – elektromechaniczny „komputer” umożliwiający automatyczne łamanie kodów. Zbliżała się wojna. Na pięć tygodni przed jej wybuchem Biuro Szyfrów zaprosiło reprezentantów wywiadu francuskiego i brytyjskiego do tajnego obiektu w Pyrach pod Warszawą, na terenie Lasu Kabackiego. Tam przekazano sojusznikom technologię łamania szyfrów oraz przekazano po jednym egzemplarzu służącej do tego maszyny. Podczas II Wojny Światowej alianci rozwinęli tę technologię w słynnej bazie w Bletchley Park. Złamanie kodu Enigmy uważa się za jedno z najważniejszych osiągnięć, które umożliwiły wygranie przez aliantów wojny. Ten zegarek jest hołdem producenta dla Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, których geniusz zmienił oblicze świata. Zegarek ten ma też propagować wiedzę o polskim fundamentalnym wkładzie w złamanie szyfru Enigmy.

Nasza ocena…

Ciekawa stylistyka zegarka, który podobać może się nie tylko entuzjastą szeroko rozumianej historii.
Dobre parametry użytkowe sprawiają że model ten będzie znakomitym kompanem na co dzień.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają minimum 2-letnią gwarancję, firmowe opakowanie oraz wszystkie niezbędne dokumenty dostarczone przez producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu lub na życzenie kupującego faktura VAT. Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania bransolety w naszym salonie stacjonarnym. Klienci którzy zdecydują się na zakup zegarka w naszym sklepie internetowym, także mogą liczyć na wstępne dopasowanie bransolety przed wysyłką.

 

 

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Wodoszczelność

200 m/ 20 ATM

Funkcje

Datownik, Obrotowy pierścień nurkowy wykonany z ceramiki, Wskaźnik dnia tygodnia

Szerokość koperty (mm)

43.0

Grubość koperty (mm)

16.1

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.