Gerlach PZL P11c Takataka

3 400 

aktualnie oferujemy zegarek o numerze: 065/119

Na stanie

Wysyłamy w 24 godziny

Darmowa dostawa od 300 złotych

100% oryginalności

20 lat doświadczenia na rynku

Dogodne raty

Darmowy zwrot 14 dni

Grawerowanie w uzgodnieniu z klientem

Gwarancja najniższej ceny

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Wyjątkowym, specjalnym modelem jest tytułowy zegarek Gerlach PZL P.11c Takataka, który stworzyli członkowie zegarkowego forum dyskusyjnego Czwarty Wymiar, a Fundacja G.Gerlach wsparła ich swoim doświadczeniem i w swoim zakresie możliwości wyprodukowała ten zegarek. Tego typu współpraca jest częstym zjawiskiem, bo dyskutujące na forach związane z zegarkami osoby chcą mieć wyroby przez nich samych zaprojektowane i dla nich wykonane. W efekcie współpracy Fundacji G.Gerlach i członków forum Czwarty Wymiar, udało się stworzyć wyjątkowy wyrób, który w opinii wielu niezaangażowanych w proces jego projektowania osób jest „chyba najpiękniejszym forumowym zegarkiem w Polsce, jeżeli nie w Europie”.

Warto go mieć na nadgarstku…

Model Gerlach PZL P.11c Takataka posiada dość znany i bardzo lubiany kształt koperty, który swoje walory uwydatnia dodatkowo dzięki zastosowaniu obrotowego pierścienia i obecności przycisków. Te ostatnie są wynikiem zastosowania mechanizmu ze stoperem. Serce zegarka – mechanizm Shanghai 3FLZ2 z automatycznym naciągiem jest rozwinięciem znanego mechanizmu Valjoux 7750. Zbudowano go używając 30 kamieni rubinowych, a jego cechami charakterystycznym są: bardzo efektywny system naciągu, rezerwa chodu ponad 45 godzin, możliwość obciążenia go większą liczbą wskazań dodatkowych i wysoka dokładność działania. Charakterystycznymi elementami tarczy są: subtarcza sekundnika – wyróżniająca się czerwonym kolorem na czarno grafitowym tle pozostałej powierzchni i umieszczona pod oknami kalendarzy grafika samolotu PZL P.11c. Kalendarzy – bo zegarek posiada wskazanie dnia tygodnia i dnia miesiąca. Bardzo ciekawe są także charakterystyczne, ażurowane wskazówki godzinowa i minutowa. Koronka tak jak w pierwszej PZL ma wygrawerowane logo PZL. Zakręcany dekiel koperty posiada grawer przedstawiający samolot P11 w locie, ostrzeliwujący nieprzyjaciela. Można się zastanawiać, skąd na deklu zegarka wzięły się: zapis charakterystycznego odgłosu karabinów maszynowych „TakaTakaTaka” i nieco komiksowa sylwetka samolotu? To także wspólna decyzja forumowiczów. Na deklu jest sylwetka P11 którą przed laty zaprojektował jeden z forumowych kolegów i przyjaciel – Paweł Heinzelman (Zinajda). Motyw ten przed laty pojawił się też na koszulkach wykonanych w ramach projektu PZL’ki. Niestety Paweł odszedł tam gdzie upływ czasu nie ma już żadnego znaczenia, a członkowie forum w taki właśnie sposób postanowili oddać cześć jego pamięci. Pasek dopełnia także specjalnie na potrzeby tego modelu zaprojektowana i wykonana klamra – stylizowana na płat skrzydła samolotu PZL P.11c – charakterystyczny i znany jako “płat Puławskiego”. Jego zarys jest wygrawerowany także na jej powierzchni.

Nasza ocena…

Gerlach PZL P.11c Takataka to nie lada gradka dla miłośników krótkich, limitowanych serii zegarków, dla fanów lotnictwa i historii Polski a także miłośników techniki. Piękny oryginalny wygląd na pewno zaskarbi sobie grono potencjalnych nabywców – ale prosimy pamiętać że ilość egzemplarzy jest ograniczona.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają minimum 2-letnią gwarancję, firmowe opakowanie oraz wszystkie niezbędne dokumenty dostarczone przez producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu lub na życzenie kupującego faktura VAT. Istnieje możliwość bezpłatnego dopasowania bransolety w naszym salonie stacjonarnym. Klienci którzy zdecydują się na zakup zegarka w naszym sklepie internetowym, także mogą liczyć na wstępne dopasowanie bransolety przed wysyłką.

 

 

 

Płeć

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Gumowy, Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Funkcje

Datownik, Stoper, Wskaźnik dnia tygodnia, Zakręcana koronka

Szerokość koperty (mm)

44.0, 53.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.