Prof. Zdzisław Mrugalski, Czas i urządzenia do jego pomiaru, 978-83-61080-24-4

Original price was: 49 zł.Current price is: 29 zł.

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Na stanie

Wysyłamy w 24 godziny

Darmowa dostawa od 300 złotych

100% oryginalności

20 lat doświadczenia na rynku

Dogodne raty

Darmowy zwrot 14 dni

Grawerowanie w uzgodnieniu z klientem

Gwarancja najniższej ceny

SKU: KSI-01/2008-000000 Kategoria: Tagi:

Staraniem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków oraz naszego salonu na rynku ukazuje się książka Profesora Zdzisława Mrugalskiego „Czas i urządzenia do jego pomiaru”.

O Klubie

Łącząc starania Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków oraz naszego salonu, chcemy przyczynić się do wydania książki profesora Zdzisława Mrugalskiego „Czas i urządzenia do jego pomiaru”.

Wobec niekomercyjnego charakteru klubu „zegarkomaniaków” formalne czynności związane z wydaniem książki przyjęliśmy na siebie.

Chęć wsparcia w procesie wydania książki bierze się przede wszystkim z braku takiego opracowania w zasobach polskiej literatury branżowej. Ostatnie (i jedyne zarazem) książki o podobnym charakterze, to wielotomowe opracowanie braci zakonników z Niepokalanowa: Wawrzyńca Al. Podwapińskiego i Bernarda St. Bartnika.

Dwunastotomowe opracowanie zapoczątkowane w roku 1948, ukończone zostało dopiero w roku 1987. Zbiór ten nastawiony był na edukację zawodową zegarmistrzów, co powodowało, że szczegóły konstrukcyjne i inne specjalistyczne wiadomości zniechęcały do niego szersze grono zainteresowanych zegarkami i podstawami techniki pomiaru czasu tylko hobbystycznie. Mimo, że zegarmistrzostwo, szczególnie to dzisiejsze – mechaniczne, można określić jako konserwatywne, to brak takiego opracowania doskwierał wszystkim nim zainteresowanym jako zjawiskiem historycznym, oraz historią i techniką zegarkową.

Dla mnie osobiście, szczególną radością jest możliwość współpracy z moim nauczycielem akademickim, Dziekanem Wydziału Mechaniki Precyzyjnej z czasów edukacji na Politechnice i promotorem mojej pracy dyplomowej.

Proces wydania książki wymaga zgromadzenia odpowiednich funduszy. Rozumiejąc ukazanie się takiej książki jako istotne wydarzenie w branży, i odczuwając potrzebę włączenia się w dzieło jej wydania wielu osób, założyliśmy udział zegarkowych sponsorów.

Sponsorzy książki

Z tego powodu, w książce przewidzieliśmy dodatkowe kolorowe strony przeznaczone na umieszczenie przez sponsorów reklam swoich firm i produktów. Do chwili obecnej akces do wsparcia książki wyraziły firmy: Alkor, Anyro, Hermitage Boutique, odCzasu doCzasu, Swatch Group Polska i Zibi, oraz marki: Adriatica, Certina, Citizen, Chronoswiss, Girard Perregaux, H.Moser, IWC, Longines, Maurice Lacroix, Omega, Perrelet, Roamer i Seiko.

Oczekując wsparcia w promocji książki na rynku, zwróciliśmy się także do wszystkich znanych mediów branżowych z ofertą patronatu medialnego. Ufamy, że wydawnictwa zaangażują się w promocję książki, informując wszystkich zainteresowanych o jej wydaniu.

Znając rękopis książki, pozwalam sobie jeszcze raz wrócić do merytoryki książki. Należy przede wszystkim zauważyć, że jest ona ciekawie i przystępnie napisana pod kątem każdego czytelnika. Najlepszym przykładem „prostego zarażania fascynacją zegarkową” były osoby z jednego z wydawnictw, którym został udostępniony rękopis książki do wyceny kosztów wydruku. Przy zwrocie rękopisu osoba oddająca poprosiła o informację o ukazaniu się książki na rynku (nawet jeśli nie oni będą ją wydawać) bo jak przekazała: kilka osób z wydawnictwa chciałoby nabyć ją dla siebie. Mimo głębokiej wiedzy fachowej (można spokojnie założyć, że w naszym kraju Profesor Mrugalski jest „najtęższą zawodową głową”) książka jest opracowaniem popularno-naukowym. Można sie nawet pokusić o stwierdzenie, że bardziej popularnym, niż naukowym.

Wartość książki

Jak już było wspomniane, nie ma w języku polskim żadnego innego tak przystępnego opracowania, nie mówiąc już o poprawności fachowej i jednoznaczności określeń fachowych.

W branży zegarkowej nie ma (i co przykro stwierdzić pewnie jeszcze długo nie będzie) nikogo, kto byłby w stanie przygotować podobne opracowanie o założonym poziomie wiedzy fachowej. Kierunków naukowych o tym profilu, czy specjalności nie ma już na żadnej z uczelni technicznych, bo mechanika ustąpiła miejsca elektronice. Nie ma także w Polsce żadnej istotnej gałęzi przemysłu, która mogłaby doprowadzić do odrodzenia się tego kierunku nauki.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona „zegarkomaniaków”, począwszy od wszystkich zawodowo zajmujących się zegarkami (zegarmistrzów, handlowców i dziennikarzy) poprzez kolekcjonerów i fascynatów mikromechaniki, aż do wszystkich, którzy są ciekawi wiedzy i nie mieli okazji zetknąć się z tą fascynującą dziedziną techniki. Jako jedno z nielicznych opracowań znajdujących się na rynku, jest doskonałym źródłem usystematyzowanych i pewnych informacji, przedstawionym językiem poprawnym pod kątem zawodowym.

Dzięki obecności sponsorów, możliwe staje się także poszerzenie informacji o szczegóły związane z przedstawianą przez nich marką.

Książka może stać się także doskonałym prezentem dla wszystkich przyjaciół i klientów wszystkich salonów jubilerskich i firm branżowych.

Profesor Zdzisław Mrugalski

Profesor Mrugalski jest cenionym i lubianym pracownikiem Politechniki Warszawskiej i Wydziału Mechatroniki (dawniej Mechaniki Precyzyjnej) o znaczącym dorobku naukowym. Całe swoje życie zawodowe (ponad 50 lat) poświęcił współpracy z Politechniką Warszawską i Warszawie jako takiej. Obok pracy naukowej, dydaktycznej i wychowawczej jest on współtwórcą zegara na Zamku Królewskim w Warszawie, odbudowanego wysiłkiem Warszawskiego Cechu Zegarmistrzów.

Obecnie Profesor Mrugalski jest między innymi Prezesem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków – znacznego już grona „zegarkomaniaków”, skupionych wokół strony internetowej www.zegarkiclub.pl

Zgromadzone na stronie klubu informację branżowe są w znaczącej części dziełem Profesora.

Książka „Czas i urządzenia do jego pomiarów” mogłaby stać się zwieńczeniem działalności naukowej profesora Mrugalskiego, jednak w trakcie zbierania materiałów autor spotkał się z tak znacznymi brakami informacji, iż z dużą pewnością możemy spodziewać się kolejnych „zegarkowych publikacji”.

Władysław Meller

Autor

Prof. Zdzisław Mrugalski

Tytuł

Czas i urządzenia do jego pomiaru

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.