Eleganckie zegarki męskie

Zegarki eleganckie, w tym eleganckie zegarki męskie, swoją nazwę wywodzą z rodzaju stroju do którego są przewidziane. Gama strojów dla określenia „elegancki” jest bardzo szeroka. Zaczyna się od tak zwanego casualowego, poprzez oficjalny do wieczorowego. Podobnie gamma rodzajów zegarków męskich przewidzianych do tego rodzaju strojów jest też szeroka.

Zaczyna się ona od zegarka graniczącego z zegarkiem sportowym, a kończy na zegarku, który wypada założyć do fraka, gdy na bal zaprasza królowa.

To dla tych najbardziej eleganckich zegarków przewidziano przykładowo różnokolorowe metale szlachetne dla wykonania ich kopert i bransolet.
Ważnym elementem zegarków eleganckich męskich jest ich mechanizm.

To w tej grupie zegarków znajdziemy wprawdzie popularne zegarki trzy wskazówkowe, ale także te o rozbudowanym, wydawałoby się wręcz do przesady układem wskazań.

Jako, że zegarki eleganckie bardzo często są też zegarkami prestiżowymi, to ich unikatowość i wartość ukryta jest (przynajmniej przed oczyma laika). Tajemnica ta tkwi w zastosowanym wyjątkowym mechanizmie. Co ważne, jego unikatowość nie musi wcale wynikać ze wskazanego powyżej, rozbudowanego systemu wskazań.

1 2 3 4 35 36 37