Producenci tworząc limitowane zegarki, poprzez limitowane edycje, najczęściej chcą w ten sposób podkreślić ich wyjątkowość. Spośród wszystkich dostępnych w naszym salonie sztuk zegarków posiadamy takie, które zostały wyprodukowane w ilości kilkunastu sztuk, bądź też w kilku tysiącach egzemplarzy.

Limitacja bardzo często idzie w parze z specyficzną charakterystyką zegarka. Bardzo często limitowane edycje odnoszą się do wyjątkowych osób, wydarzeń lub na przykład wyjątkowych wynalazków.

Przywołując konkretne przykłady warto wspomnieć o następujących modelach.

Marka Alpina we współpracy z Polskim Związkiem Aplinistycznym stworzyła zegarek poświęcony Jerzemu Kukuczce, wybitnemu polskiemu himalaiście.

Jedną z najciekawszych limitowanych edycji, które mamy przyjemność posiadać, które odwołują się do wydarzeń historycznych są modele stworzone na 100-lecie Niepodległości. W chwili obecnej modele takie produkuje marka Glycine oraz polska firma Polpora.

Jeśli chodzi o limitowane edycje poświęcone wynalazkom, to nawięcej znajdziemy w marce Vostok Europe, która w każdej kolekcji odwołuje sie do niezwykłych osiągnięć technicznych przemysłu radzieckiego, między innymi: najszybszej łodzi podwodnej Anchar, czy też rakiecie kosmicznej Energia.

1 2 3 4 6 7 8