Szwajcarska marka i producent zegarków Longines jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm na rynku zegarkowych wytwórców, a zegarki Longines od wielu już lat goszczą na nadgarstkach użytkowników czasomierzy. Co ważne, także w Polsce możemy spotkać tak wiekowe – przedwojenne i powojenne, jak i kilkudziesięcioletnie, czy stosunkowo młode zegarki marki Longines. Marka Longines w swojej aktywności promocyjnej odwołuje się do hasła „Elegance is an Attitude” – który to slogan możemy przetłumaczyć jako: „Elegancja to postawa”.
Tak, jak szerokie jest grono ambasadorów marki, jak szerokie jest spektrum aktywności marki, tak szeroka jest także oferta czasomierzy, które podzielone są na następujące linie wzornicze: Wśród modeli o charakterze sportowym należy wymienić linie:
Agassiz, Conquest, Conquest Classic, Heritage Diver, Heritage Military, Heritage Avigation, Heritage Technical Milestones, HydroConquest,
Zegarki klasyczne skupione są w liniach:
Flagship, Heritage Classic, La Grande Classique de Longines, La Grande Classique de Longines Tonneau, Longines DolceVita, Longines Evidenza, Longines Equestrain Pocket Watch, Longines Lyre, Longines Mini, Longines PrimaLuna, Longines Symphonette, The Longines Elegant Collection, The Longines Master Collection, The Longines Saint-Imier Collection, The Longines Equestrian Collection, Presence.

Warto go mieć na nadgarstku

Longines często kojarzony jest z jeździectwem i końmi. I to właśnie temu sportowi oraz tym pięknym zwierzętom zadedykowano kolekcję Equestrian. Bezpośrednim nawiązaniem jest budowa koperty której uszy przypominają jeździeckie strzemiona przez które przewleczony jest pasek.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

Koperta z ustaloną szczelnością na poziomie 3atm (30 metrów) w oryginalnym kształcie tonneau z piękną współgrającą koronką to nawiązanie do osprzętu jeździeckiego do którego doskonale pasuje brązowy pasek z białą nicią. Tarcza w jasnym odcieniu z giloszowaną powierzchnią ciekawie kontrastuje z niebieskim barwieniem rzymskich cyfr oraz wskazówek. Na godzinie trzeciej miejsce znalazł datownik, gwarantem prawidłowego działania jest mechanizm zasilany baterią o oznaczeniu L152 bazujący na znanej ETA 256.111.

Nasza ocena

Nietuzinkowy, finezyjny o oryginalnej linii dla miłośniczek sportów konnych oraz nie codziennych rozwiązań stylistycznych.

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.