Gerlach Piękna Helena Pm36-2

1 599 

Brak w magazynie

Pomysł kreacji firmy, która oferuje zegarki Gerlach zrodził się w trakcie długich dyskusji na temat polskiego przemysłu i naszego krajowego poziomu wzornictwa przemysłowego. Choć w Polsce powstaje wiele wyrobów, to mało z nich zostało wymyślonych i zaprojektowanych w naszym kraju. Zegarków, poza dziesięcioletnim epizodem w zakładach w Błoniu, nie produkowano, ani nie projektowano. Przyszedł czas, by to zmienić! W swoich zegarkowych projektach firma G.Gerlach odwołuje się do polskiej narodowej historii, dokonań projektowych i produkcyjnych, wydarzeń i postaci historycznych. W obecnej ofercie marki znajdziemy następujące modele zegarków: Batory, CWS Sokół 1000, Czołg 7TP, Dragon, Dragon Lady, Dywizjon 303, Enigma, Gen. Sosabowski, Husaria, Navigator, ORP Orzeł, Otago, Piękna Helena PM36-1, Piękna Helena PM36-2, PZInż. Lux Sport, PZL 23 Karaś, PZL.37B Łoś, PZL P.24, RWD-6, Submarine. Dzięki zegarkom firmy G. Gerlach możemy lepiej poznać historię Polski, a w szczególności historię przemysłu polskiego. Tak więc w postaci zegarków mamy to, co uczy i co cieszy. Oferta zegarków sygnowanych logiem G.Gerlach jest bardzo szeroka, więc ich tworzenie wymaga współpracy z wieloma podwykonawcami. Wszystkie części wykorzystywane do produkcji, pochodzą od producentów czy dostawców specjalizujących się w takich podzespołach i produkujących je dla wielu innych marek. W zależności od elementów, partnerzy firmy znajdują się w Japonii, Chinach, Hong Kongu, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Pakistanie i Indiach. Współpraca z większością z nich trwa od początku powstania marki G.Gerlach i dzięki temu są to zaufani i sprawdzeni partnerzy firmy. Zegarki w formie gotowego produktu, powstają w Szczecinie i w Zielonej Górze.

Ten zegarek jest ciekawy, bo…

„Jezus, Maria! Ależ piękna! Piękna, jak moja Helena!” – miał jakoby wykrzyknąć maszynista, olśniony wyglądem parowozu. Był nim kolejarz, który przyjechał do fabryki, aby parowóz odebrać, a na jego widok stanął w osłupieniu i zachwycie. To właśnie tej “Pięknej Helenie” i jej bliźniaczemu parowozowi Pm36-1, które powstały w roku 1937 w Fabryce Lokomotyw Spółka Akcyjna „Fablok” w Chrzanowie dedykowane są zegarki Gerlach Piękna Helena Pm36-2 produkowane przez polską firmę G.Gerlach.

Warto go mieć na nadgarstku…

Podobnie jak istniały dwa modele parowozów, tak zegarki przypominający tę wyjątkową polską konstrukcję powstały także w dwóch wersjach kolorystycznych: Gerlach Piękna Helena Pm36-1 – z białą tarczą, polerowaną kopertą i metalową bransoletą typu mesh. Gerlach Piękna Helena Pm36-2 – z czarną tarczą, satynową (piaskowaną) kopertą i paskiem skórzanym w kolorze brązowym. Zegarki są wyposażone w mechanizm z ręcznym naciągiem (Seagull ST3620), który przy pełnym naciągnięciu sprężyny zapewnia rezerwę chodu do 56 godzin użytkowania. Okrągła koperta posiada średnicę 43 mm i grubość 13mm, wykonana jest ze stali chirurgicznej 316L, w zależności od modelu piaskowana, lub polerowana i zapewnia wodoszczelność na poziomie WR100. Na pełnym deklu koperty wygrawerowane są: grafika lokomotywy Pm36-1 – parowóz „przejeżdża” od jednego do drugiego krańca dekla, oznaczenie Pm36, oraz motyw loga Polskich Kolei Państwowych umieszczony na otulinie aerodynamicznej Pm36-1.

Nasza ocena…

Gerlach Piękna Helena Pm36-2 będzie niezwykłym atrybutem miłośników kolejnictwa, a w szczególności niezwykłej jego epoki – epoki parowozów.
Z drugiej strony to bardzo czytelny, funkcjonalny zegarek o stylistyce pomiędzy zegarkami vintage i sportowymi.
Można być przekonanym, że Gerlach Piękna Helena Pm36-2 wzbudzi on zainteresowanie w każdym towarzystwie, a jego dekiel i opowieść o pięknej Helenie wzbudzi zainteresowanie każdego słuchacza. Doskonałe wrażenie sprawia czytelna tarcza w stylu vintage, a zaciekawia coraz rzadziej spotykane we współczesnych zegarkach ręcznie nakręcany mechanizm.
Sprawdzi się doskonale jako element stroju militarnego i turystycznego.
Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Każdy z nich posiada gwarancję producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży. Recenzja zegarka:

https://odczasudoczasu.pl/2017/03/kolejowy-zegarek-g-gerlach-piekna-helena/

Jako oficjalny sprzedawca informujemy i gwarantujemy

Wszystkie zegarki oferowane w naszym sklepie są fabrycznie nowe, posiadają gwarancję, opakowanie i wszystkie dokumenty producenta. Do zakupionego zegarka dołączany jest paragon zakupu, lub faktura sprzedaży.

 

 

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

100 m/ 10 ATM

Funkcje

brak

Szerokość koperty (mm)

43.0

Grubość koperty (mm)

0.0

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.