Xicorr F125P AKROPOLIS White X0501-4W

1 799 

Brak w magazynie

Aktualnie prezentujemy rendery zegarka. Finalny produkt może się od nich różnić nieznacznie. W najbliższym czasie uzupełnimy stronę o realne zdjęcia zegarka.

                                                MECHANIZM
Sercem zegarka jest wyprodukowany w Chinach mechanizm Seagull TY1906. Jest to ręcznie nakręcany mechanizm ze stoperem i wskaźnikiem rezerwy chodu. Łożyskowany na 31 kamieniach. Częstotliwośc pracy to 21600 wahnięć na godzinę. Mechanizm ten zapewnia 40 godzin rezerwy chodu.

W zestawie z zegarkiem znajduję się dwa paski: jeden ze skóry licowanej, drugi z kauczuku.

Datownik – wskazanie dnia miesiąca na tarczy zegarka. Zwykle jest realizowane cyfrowo – poprzez zmianę liczby w okienku tarczy, ale może być także analogowe – za pomocą wskazówki.
Specjalną odmianą jest datownik panoramiczny, w którym wskazanie jest zrealizowane za pomocą dwóch dysków cyfrowych, dzięki czemu pole wskazań jest większe (wskazanie czytelniejsze)

Stoper – powszechnie nazywany także „chronografem”. Dodatkowy moduł zegarka pozwalające na pomiar krótkich odcinków czasu. Rozbudowany stoper może pozwalać także na pomiar międzyczasów – stoper z doganiającą wskazówką (Rattrapante).

Wskaźnik rezerwy chodu – dodatkowe wskazanie określające pozion naprężenia sprężyny napędowej zegarka. Wskaźnik rezerwy chodu określa jak długo mechanizm zegarka będzie pracować bez ponownego nakręcenia jego sprężyny (skalowany w godzinach, dobach lub procentach). Zwykle jest umieszczany na tarczy lub od strony dekla zegarka.

Xicorr – to jedna z najmłodszych firm zegarkowych, a do tego polski producent czasomierzy. Zgodnie z wizją producenta, te zegarki powinny dostarczać klientom wiele radości i satysfakcji z ich użytkowania. Realizację tej wizji udowadnia choćby rynkowe powodzenie modeli FSO M.20, czyli popularnie zwanej samochodowej Warszawy. Równocześnie, marka z założenia chce w całej gammie swoich produktów oferować jak największą ilością wykonywanych w kraju elementów. W ten sposób nasz slangowy – polski sikor doczekał się swego realnego, jednoznacznego i jakże dostojnego przedstawiciela.

Obserwując polski rynek zegarkowy, możemy stwierdzić, że niestety wyróżnia się on negatywnie, pod względem wartości sprzedaży prestiżowych zegarków szwajcarskich. Także wolumen sprzedaży zegarków polskich nie zaskakuje, choć nie odbiega ona od sprzedaży innych niszowych marek. Taka sytuacja może kreować przekonanie, iż nie ma na nim miejsca dla krajowych producentów. Do tego, mimo wykonanej pracy marketingowej, nie można także mówić o szerszej rozpoznawalności, od kilku już lat istniejących na naszym rynku, polskich producentów. Jak jednak wszyscy doskonale wiemy, prawdy: „do odważnych świat należy”, czy „dobry pomysł zawsze ma szansę powodzenia”, są po to, by je od czasu do czasu potwierdzać. Atrybuty potrzebne do pozytywnego potwierdzenia tych prawd, na pewno można przypisać właścicielowi i kreatorowi marki Xicorr – Adamowi Tomaszewskiemu, a dobrze przemyślane rozwiązania widać w wyrobach firmy Xicorr. Dodatkowo, jak możemy wnioskować po samej nazwie marki, właścicielowi nie brakuje także świetnych pomysłów promocyjnych i niekonwencjonalnych kroków reklamowych, skierowanych na zaakcentowanie wyjątkowości swoich wyrobów, ich stylistyki i samej marki zegarków.

Mechanizm

Szkiełko

Szafirowe

Koperta

Stal szlachetna

Pasek

Skóra naturalna

Wodoszczelność

50 m/ 5 ATM

Funkcje

Stoper,Wskaźnik rezerwy chodu

Szerokość koperty (mm)

45.0

Grubość koperty (mm)

14.5

Serwis

autoryzowany producenta

Gwarancja

2 lata

Raty

Kupuj wygodnie, wybierz raty banku Credit Agricole.

Sprawdź jakie to proste:

  • wybierz produkt który Cię interesuje
    gdy wartość koszyka wyniesie minimum 300 zł skorzystaj z rat banku Credit Agricole,
  • wypełnij wniosek online i poczekaj na decyzję kredytową,
  • przelej 1 zł i załącz zdjęcie dowodu osobistego (o ile będzie to wymagane)
  • potwierdź zawarcie umowy kodem z SMS,
  • umowę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail, a sklep zacznie realizować Twoje zamówienie.
  • ORNAMENT” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności faktycznych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.