Balticus w Złotych Tarasach

Balticus w Złotych Tarasach

Jeszcze przed wytęsknioną, wakacyjną wędrówką nad Bałtyk, możemy zapoznać się z… Balticusem – zegarkami polskiej produkcji, które od kilku dni oferowane są na naszym, polskim rynku.
Jako, że staramy się promować polskie marki, to pierwsza kolekcja zegarków Balticus prezentowana jest także w naszym salonie.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, zachęcamy do zakupów!
Balticus w salonie odCzasu doCzasu

Marka Balticus zrodziła sie z hobby, pasji i chęci stworzenia Polskiego „brandu” zegarkowego, który będzie oferował mechaniczne czasomierze, wyposażone w jak najlepsze mechanizmy, oraz takiej samej jakości pozostałe elementy i materiały. Wymogiem koniecznym dla powodzenia projektu są oczywiście przystępne ceny produktów.

Oferowane modele będą produkowane w krótkich seriach, niektóre limitowane i numerowane. Balticus ma być dobrą odpowiedzią na zegarki kwarcowe oferowane w znanych sieciowych salonach, dla tych, którzy poszukują zegarków w przystępnej cenie i chętnie wybiorą czasomierz mechaniczny.
Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie na pewno także kraj pochodzenia producenta.
 

Dzięki temu klient ma mieć wybór: zakupić kwarcowy masowo produkowany zegarek z “sieciówki”, czy też zegarek mechaniczny małego polskiego producenta i z polskiego niezależnego salonu.

blank

Nazwa marki oczywiście bezpośrednio nawiązuje do morza Bałtyckiego, a pierwszy model to Grey Seal, czyli Foka Szara. Jako ciekawostkę warto dodać, iż Foka Szara jest jednym z trzech gatunków foki, które występują na obszarze morza Bałtyckiego. Co więcej, ma szansę nawet na powrót na polskie plaże.

blank

Natomiast Balticus Grey Seal to typowy zegarek użytkowy (“tool watch”).

To typowy nurek nawiązujący stylem do kompresorów, czyli czasomierzy wyposażonych w wewnętrzny, obrotowy pierścień, który umożliwia pomiar czasu podczas zanurzenia.

blank

Jego mechanizm – Miyota 9015 jest doskonałą alternatywą dla stosowanych przez szwajcarskich producentów mechanizmów ETA i jej podobnych, łożyskowany na 24 kamieniach, pracujący z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę.
 

Koperta o rozmiarze 44 mm x 51 mm nie jest przytłaczająco duża dzięki zastosowaniu krótszych, zgrabnych uszu. Wykonana jest ze stali szlachetnej oznaczonej symbolem 316L.

Jest to stal nierdzewna, która posiada niską zawartość niklu, dzięki temu skutecznie eliminuje możliwość powstania zjawiska alergi przy noszeniu zegarków.

blank

Grey Seal oferowany jest w 7 kolorach tarcz i wyposażony w bransoletę typu mesh oraz skórzany pasek z przeszyciami w kolorze tarczy. Taki zestaw stanowi dodatkowy atut zegarka (pasek i bransoleta są w zestawie.

blank

Wszystkie model są prezentowane w naszym sklepie i dostępne „od ręki”, a jak widać na obrazku niektóre kolory są typowo letnie i zaskakujące.

Firma Balticus produkuje tez serie limitowane i dedykowane.

blank

Przykładowo, być może w najbliższym czasie powstanie zegarek dla Mustang Klub Polska, projekt jest w fazie powstawania i poprawiania. Nie jest to łatwy proces ze względu na kultowość samochodu jak również na specyficzną grupę ludzi działającą w tym klubie.

Grey Seal jest pierwszym modelem marki Balticus. Firma w obecnie rozwijanych planach ma zegarek o roboczej nazwie „Gwiezdny Pył”. Projekt ten przechodzi jednak pewne modyfikacje – producent chce, aby jego pasek był uniwersalny gdyż dedykowane paski z biegiem czasu mogą stanowić kłopot dla użytkowników gdy będą chcieli wymienić go na nowy.

Wiemy również, iż na koniec roku planowana jest specjalna limitacja pierwszego zegarka zaprojektowanego w Polsce, który wyposażony będzie w kopertę wykonaną z brązu. Będzie to prawdopodobnie pierwsza tego typu oferta wychodząca z polskiej firmy.

blank

Oferowane w naszym salonie polskie marki radzą sobie coraz śmielej,odebrając coraz większy kawałek rynku opanowanego nie tyle przez prestiżowych konkurentów szwajcarskich i niemieckich, ale średniego segmentu takich dostawców, niektórych producentów japońskich czy dalekowschodnich. Tak sprofilowane  oferta jest doceniana przez naszych klientów.

Kibicujemy polskim markom zegarkowym, a chcą zapewnić im jak najlepszą pozycję na rynku,… zapraszamy do naszego salonu, zapraszamy do zakupów, tak w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym (www.e-zegarki.info.pl