6 lutego 2023

Funkcje zegarka i jego budowa – o dodatkowym wyposażeniu i pojęciach związanych z zegarkami

W poniższym tekście prezentujemy opis funkcji zegarków, które posiadamy w swojej ofercie. Pojawi się też kilka ogólnych informacji o zegarkach i zegarach. Z tekstu dowiecie się czym jest zawór helowy, czym się różni chronograf od chronometru i dlaczego użytkownik zegarka z wiecznym kalendarzem musi co sto lat korygować wskazania.

 

14 kwietnia 2024

Licytacja komornicza – zegarki bardzo ciekawe, bardzo ich dużo i w bardzo dobrych cenach!

Licytacja komornicza zegarków. Zegarki w komorniczym przetargu w doskonałych cenach można nabyć w drodze licytacji! Zegarków zajętych przez komornika i skierowanych do licytacji jest bardzo dużo – 247 sztuk! Wszystkie zegarki są nowe, nieużywane. W większości z foliami zabezpieczającymi. Zegarki posiadają oryginalne opakowania i dokumenty producenta (gwarancja, certyfikaty)
12 stycznia 2024

Przedszkolaki u zegarmistrza. Nauka i zabawa

Przedszkolaki u zegarmistrza. Nauka i zabawa w odczasu doczasu Kilka dni temu w naszym sklepie i punkcie usługowym pojawiała się zapowiedziana grupa przedszkolaków z nieopodal od nas położonego Przedszkola „Inspiren”. Jak zaplanować takie spotkanie by było ono interesujące i nie zniechęcało, a wręcz inspirowało do poznawania świata?
23 października 2023

„Zegarki Błonie w 70. rocznicę powstania Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych w Błoniu”

Wystawa zorganizowana w dniach: 24 października 2023 roku – 20 stycznia 2024 roku, w siedzibie sklepu odCzasu doCzasu w Galerii Ursynów, aleja Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal U54.
23 czerwca 2023

Prezent na urodziny. Zegarek Jana Ignacego Paderewskiego

Zegarek podarowany I. J. Paderewskiemu z okazji 75. urodzin Mistrza.  „Na platynowej tarczy, pokrytej emalią godziny zastąpione są literami I. J. PADEREWSKI [12 liter-12 godzin] ze złota żółtego. Minuty zastąpione są klawiaturą wykonaną z emalji. W dwunastu odstępach pomiędzy godzinami znajduje się 12 fraz wyjętych z 12 kompozycji Mistrza Paderewskiewgo – [emalja]. W mniejszym kole na tarczy znajdują się nuty sławnego „Menuet” Paderewskiego i globus symbolizujący światową sławę mistrza [wykonanie z emalji].
19 maja 2023

Zegarek FSO M20 Norka z firmy Xicorr

Dziś nazwa Norka króluje także w świecie zegarkowym - na rynku pojawił się właśnie zapowiadany już od dawna zegarek firmy Xicorr – FSO M20 Norka. Jest to wyrób limitowany w liczbie sztuk i zdecydowanie wyróżniający się w gronie zegarków z linii FSO M20, innych modeli zegarków Xicorr, ale także spośród dowolnych wyrobów którejkolwiek z zegarkowych marek! 
11 kwietnia 2023

Mechanizm TMI NH35A (Seiko 4R35)

Tytułowy mechanizm NH35A na rynku zegarkowym jest oferowany przez firmę Time Module Inc. (TMI), która jest spółką zależną Seiko Group Corporation. To właśnie Time Module oferuje wszystkim zewnętrznym firmom z branży zegarkowej na całym świecie, szeroką gamę mechanizmów zegarkowych produkowanych przez fabryki Grupy Seiko.