Apolonia Pearl – zegarek polskiej firmy Leon Prokop

Apolonia Pearl – zegarek polskiej firmy Leon Prokop

Apolonia to, jak podaje encyklopedia: dwuelementowy, szeryfowy krój pisma dostosowany do pisowni i ortografii języka polskiego autorstwa dr Tomasza Wełny”.

W świecie zegarkowym hasło Apolonia pojawia się teraz po raz pierwszy, pojawia się jako nazwa linii wzorniczej zegarków  i są to oczywiście czasomierze wytwarzane w polskiej firmie produkującej zegarki noszącejnazwę Leon Prokop.

Apoolonia Leon Prokop

Apolonia Pearl posiada tarczę z macicy perłowej, a jej metalowe aplikacje – oznaczenia godzin, wykonane jako cyfry rzymskie posiadają oczywiście krój czcionki Apolonia.
Co oczywiste, tej samej czcionki użyto dla wykonania graweru na deklu koperty.
Zgodnie z zapewnieniem producenta, dla zamawianych indywidualnie zegarków na deklu może znaleźć się także indywidualna dedykacja wskazana przez właściciela zegarka.

Apolonia Leon Prokop

Zgodnie z informacją producenta, jest to: „Klasyczny, ponadczasowy, elegancki i bardzo dobrze wyposażony zegarek. Szwajcarski mechanizm, szafirowe szkło i pasek z krokodyla. Unikalności dodają polskie czcionki i przepiękna tarcza z macicy perłowej.

Zegarek posiada mechanizm elektroniczny, kopertę wykonaną ze stali szlachetnej ze szkłem szafirowym pokrytym powłoką antyrefleksyjną, pasek ze skóry krokodyla z zapięciem bransoletkowym wykonanym także ze stali szlachetnej.

Apolonia Leon Prokop

Zgodnie ze słowami właściciela firmy Leon Prokop firma pragnie, by: „w zegarkach sygnowanych logiem Leon Prokop użytkownik dostrzegł detale, które razem składają się na pewną wartość dodaną”.

Apolonia Leon Prokop

Dla tego konkretnego, prezentowanego na zdjęciach, doskonale wyglądającego nie tylko na zdjęciach modelu zegarka, taką wartością dodaną jest na pewno krój czcionki użytej dla jego wykonania. Wszystkim przyszłym właścicielom tego czasomierza można tylko życzyć satysfakcji z jego użytkowania.

Oferta zegarka znajduje się w naszym sklepie internetowym: https://odczasudoczasu.pl