Leon Prokop – dokładność i piękno kluczem do sukcesu?

Leon Prokop - dokładność i piękno kluczem do sukcesu?

Dopracowane szczegóły elementów zewnętrznych, ponadczasowe piękno użytych materiałów to cechy wyróżniające markę Leon Prokop na rynku polskiego zegarmistrzostwa. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Bartosz Szymczyk wnuk inżyniera – Leona Prokopa, na cześć którego przyjęta została marka zegarkowej firmy.
Wizja tworzenia unikatowych produktów u Bartosza Szymczyka dopracowywana była przez kilka lat i dopiero w 1 lipca 2013r. zdecydował się na otworzenie manufaktury.

Twórca chciał aby jego zegarki były indywidualne, oryginalne i… tworzone w sposób pokazujący więź z  tradycyjnym zegarmistrzostwem. Zgodnie z zapewnieniem producenta, stara się on wykonywać jak najwięcej elementów zegarka samodzielnie. Dobrym przykładem fascynacji, w tym przypadku narodowymi dokonaniami jest wykorzystanie czcionki Apolonia – dwuelementowego, szeryfowego kroju pisma dostosowanego do pisowni i ortografii języka polskiego autorstwa dr. Tomasza Wełny.

Nazwa linii wzorniczej i użycie dla elementów na tarczy, oraz grawerki na deklu tejże czcionki doskonale ją popularyzuje.  

Na tej fali  stworzono całą kolekcję spektakularnych eleganckich zegarków:
Apolonia Black Pearl, Apolonia Black Pearl PVD, Apolonia Pearl Apolonia Wood Quatz, i  Apolonia Wood Automatic. Większość z tych modeli posiada mechanism elektroniczy, ale jak można poznać po nazwie, ostatni z nich jest mechanicznym z automatycznym naciągiem.  

W kolekcji marki  znajdziemy również bardziej sportowe elektroniczne modele:zegarki Bolt Carbon, Bolt Wood, Bold Wood Mat Luminous, Bold Black Race, Bolt Carbon Brown.

W ofercie znajdują się także mechaniczne (z automatycznym naciągiem) czasomierze o mocno biżuteryjnym charakterze – Elliptique Crystal i Elliptique Blue Moon

Wysoka jakość zegarków ze szwajcarskim mechanizmem ETA gwarantuje,  że zegarki nie odbiegają standardami od firm z dłuższym stażem na rynku. Zastosowanie masy perłowej, kopozytów węgla i drewna z drzew egzotycznych (7 rodzajów!) budzi podziw wśród znawców  zegarków i potencjalnych klientów.

Należy zauważyć że zegarek ma na deklu wygrawerowany swój indywidualny numer, logo i sentencję “Zaprojektowane, wyprodukowane i złożone w Polsce.”. Dodatkowo pasek sygnowany inicjałami  daje poczucie że każdy czasomierz jest oddzielnym dziełem manufaktury.

Sztandarowym elektronicznym zegarkiem Leona Prokopa jest wcześniej wspomniany model Apolonia Pearl który posiada tarczę z macicy perłowej z metalowymi indeksami godzinowymi. Do oznaczenia użyto czytelnych cyfr rzymskich w czcionce Apolonia, którą użyto również na deklu koperty.

Innym wspaniałym zegarkiem jest na pewno model elektroniczny – Bolt Wood z, klasyczną kopertą, szafirowym szkłem i ręcznie wykonaną tarczą z drewna egzotycznego. Dla bardziej wymagających konsumentów, manufaktura daje możliwość wyboru jednego z 7 rodzajów drewnianych tarczy.

Dla fanów odważnych dodatków idealnie będzię pasował efektowny, mechaniczny  zegarek z niespotykaną,  niebieską tarczą z macicy perłowej – Elliptique Blue Moon. Na tej spektakularnej w aspekcie intensywności koloru tarczy znajdują się nakładane, utrzymane w granatowym kolorze indeksy, a niebieski pasek z warana dodaje całemu wyrobowi swego rodzaju szlachetności.

Najbardziej sportowym zegarkiem w całej kolekcji firmy Leon Prokop jest elektroniczny Bolt Black Racer który ma tarczę wykonaną z kompozytów węglowych (carbon). Dodatkowo sportowego charakteru dodaje czerwony sekundnik i pasek “rally”, który idealnie będzie pasował  każdemu fanowi motoryzacji.

Mimo entuzjastycznego przyjęcia pierwszych pokazanych modeli, firma, chce się rozwijać  i szuka coraz to nowych rozwiązań. Filozofia marki budzi podziw klientów i jest dodatkowym argumentem przy zakupie tych oto wspaniałych czasomierzy – prosto z polskiej manufaktury.

Aneta Biernat