Najnowsza propozycja od G.Gerlach

Najnowsza propozycja od G.Gerlach

Zegarek Generał Sosabowski został przygotowany dla żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. Sosabowskiego. Jest to najnowsza propozycja od firmy zegarmistrzowskiej G.Gerlach. Generał Sosabowski w 1939 roku walczył w obronie Warszawy, następnie na polecenie organizacji konspiracyjnej przedostał się do Francji. Znany jest m.in. jako twórca pierwszej w historii Wojska Polskiego jednostki spadochronowej – 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Brygada była gotowa do desantu podczas Powstania Warszawskiego jednak decyzją Aliantów została wykorzystana do operacji Market Garden na terenie Holandii. Wracając do prezentowanego zegarka warto zwrócić uwagę na kolor cyferblatu, jest on wzorowany na kolorze beretów noszonych przez żołnierzy tej jednostki.

Czasomierz wyposażony jest w mechanizm SeaGull ST2533, klasa AAA, z modułem wskazówki 24 – godzinnej, wskaźnikiem rezerwy chodu oraz bocznej sekundy. Całość została zamknięta w kopercie 40-to milimetrowej o klasie wodoszczelności wynoszącej 100 metrów (10ATM).

Dane techniczne:
Średnica koperty bez koronki: 40 mm.
Wodoszczelność: 100 m.
Koronka zakręcana.
Wypukłe szkiełko szafirowe z pokrywą antyrefleksyjną.
Mechanizm: SeaGull ST2533, klasa AAA.
Komplikacja GMT (wskazówka 24-godzinna), wskaźnik rezerwy chodu i boczna sekunda.
Pasek skórzany
24 miesiące gwarancji.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą zegarków G.Gerlach w naszym salonie oraz sklepie internetowym http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/producent/50/Gerlach.html

Tomasz Chodzeń.