Balticus Gwiezdny Pył. Jaki będzie kolejny zegarek marki z nad Bałtyku?

Balticus Gwiezdny Pył. Jaki będzie kolejny zegarek marki z nad Bałtyku?

Produkty nowej polskiej marki Balticus są coraz lepiej znane i rozpoznawalne w Polsce. Wśród tego rodzaju marek i tego rodzaju produktów, obok konotacji, choć trochę znanej nazwy, bardzo ważnym elementem jest wygląd i jakość wykonania czasomierza. Obydwie te wartości rzutują na równie ważną cenę czasomierza.
Produkty marki Balticus mamy już od kilku miesięcy w ofercie i trzeba przyznać zaskakują nas swoją poprawną jakością i coraz bardziej się nam podobają.

Z tego powodu już teraz zapowiadamy nową kolekcję tej marki – Gwiezdny pył, która już niedługo pojawi się w naszej ofercie.
Informację poniższą publikujemy dzięki współpracy z portalem Zegarki i Pasja www.zegarkiipasja.pl

blank

Projekt „Gwiezdny Pył”. przechodził różne modyfikacje – producent położył m.in. nacisk na to, aby pasek tego modelu był bardziej uniwersalny, gdyż dedykowane paski z biegiem czasu mogą stanowić kłopot dla użytkowników, gdy chcą wymienić go na nowy.

Zobaczmy w takim razie nad czym pracowała marka Balticus i co już niedługo pojawi się w naszej gablocie.

blank

BALTICUS – nowy model „Gwiezdny pył” –  kulisy powstawania !

„Gwiezdny pył” – tak został nazwany przez użytkowników Facebooka ten model – powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w październiku 2016r. Czasomierz ten, już od pojawienia się pierwszych wzmianek na jego temat, budzi bardzo duże zainteresowanie wśród miłośników tradycyjnego zegarmistrzostwa.

Emocje są tym większe, że wyprodukowanych zostanie w pierwszej partii tylko 125 sztuk z datownikiem oraz 125 sztuk bez datownika.

blank

Wspomniane wyżej wersje wyposażone będą w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej Miyota kaliber 8215. Dodatkowo powstanie 100 sztuk modelu wyposażonego w funkcję stopera, opartego na mechanizmie kwarcowym Miyota OS60.

Mamy również dobrą wiadomość dla kolekcjonerów limitowanych edycji:

Balticus wraz z grupą “Czasoholików” wypuści także Edycję Specjalną – tylko 30 sztuk – modelu posiadającego komplikację konstrukcji w postaci chronografu, który to model wyposażony będzie w mechanizm NE88!

blank

Jest już to druga limitacja Balticusa, (pierwszą w ilości 100 sztuk  firma sprzedała w ciągu 5 dni !) – w tej chwili realizowaną. Jest to zegarek dedykowany dla „grupy Facebookowej” – “Kolekcjonerzy Zegarków”

Zdjęcia powyżej prezentują etapy projektowania tytułowego oraz limitowanego modelu.

blank

Cały projekt ewoluował podczas tworzenia, ponadto producent zastrzega, iż nadal mogą nastąpić jeszcze kosmetyczne korekty lub zmiany detali w stosunku do prezentowanych szkiców i zdjęć.

Wiadomo już np., iż model wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem nie będzie posiadał śrubek na pierścieniu osadzonym na kopercie, a „chrono” z kwarcowym mechanizmem oraz model wyposażony w mechanizm NE88 będzie takowe śrubki posiadał!

blank

Gwiezdny Pył to zegarek o niezwykle ciekawej, przykuwającej uwagę tarczy wykonanej ze specjalnie obrabianego i przygotowanego w tym celu granitu. Tarcza mieni się i połyskuje podczas poruszania czasomierzem w zależności od kąta padania na nią światła.

blank

Koperta wykonana jest oczywiście ze stali nierdzewnej, szczotkowanej z polerowanymi krawędziami, i posiada wymiary 42 mm x 50,5 mm.

blank

Czasomierz wyposażony będzie w wycinany pasek z teleskopami umożliwiającymi szybką jego wymianę, co ciekawe – w zestawie będzie również bransoleta.

blank

Równie ciekawie prezentuje się dekiel, który jest częściowo transparentny, a szkło przyozdobione jest gwiazdami – co nawiązuje oczywiście do nazwy tego modelu.

blank

Wszystkie elementy czasomierza tworzą bardzo spójny obraz zegarka z ambicjami, który aspiruje do tego, by trafić na „wyższą półkę”. 

Oglądając udostępnione nam projekty i zdjęcia można przypuszczać, iż nowy model Balticusa powinien spotkać się z pozytywnym przyjęciem, co więcej –  „Gwiezdny pył” ma szansę osiągnąć sukces sprzedażowy i otworzyć przed polską marką nowe możliwości ekspansji i rozwoju.

blank

O ile nam wiadomo, kilku miłośników i znawców tradycyjnych czasomierzy miało okazję na żywo oglądać prototyp i wyrażali bardzo dobre opinie, w skrócie – “robi wrażenie”.

W najbliższym czasie marka planuje wstępnie sprzedaż czasomierzy wyposażonych w mechanizm z automatycznym naciągiem, konkretnie 100 egzemplarzy wersji oferującej funkcję prezentacji daty oraz 100 bez wskazania daty.

blank

Zamówienia będzie można składać na zasadzie pre-orderu poprzez stronę producenta (www.balticus-watches.com), a zegarki te oferowane będą w cenie 2 000 złotych – cena w salonach 2 300 złotych.

Natomiast zegarki z mechanizmem kwarcowym „chrono” OS06 – w ilości 80 sztuk – dostępne będą w cenie 1 550 złotych, cena w salonach 1 700 złotych.

blank

Autorem zdjęć zegarków “na skórze” jest: Jakub Filip Szymaniak, www.jfszymaniak.pl

Autor: Maciej Kopyto
www.zegarkiipasja.pl 

Oferta marki Balticus: http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/producent/69/Balticus.html