Chat with us, powered by LiveChat

Citizen Bluetooth Watch – zegarek hybrydowy

Wśród zegarków jakie oferujemy w naszym sklepie, znaleźć można wiele ciekawych modeli. Nowości zegarkowe rozpalają emocje wielu zegarkomaniaków. Częściej jednak modelami tymi są takie, wyposażone w mechanizmy z naciągiem automatycznym. Warto jednak wspomnieć model, który jest jednym z ciekawszych urządzeń hybrydowych jakie posiadamy.

Jest nim Citizen Bluetooth Watch.

Citizen Bluetooth Watch – jaka jest hybryda w wykonaniu Citizena?

Zegarek hybrydowy to model, który posiada wygląd tradycyjnego czasomierza, a dzięki komunikacji Bluetooth i łączności z telefonem posiada funkcjonalność znaną dotychczas z inteligentnych zegarków.

Takim właśnie modelem jest zegarek Citizen Bluetooth Watch.

Marka Citizen nie po raz pierwszy tworzy urządzenie z takim rozwiązaniem. W tym roku zaprezentowała kolejne modele, które w bardzo ciekawy sposób się prezentują.

Najistotniejsza jest funkcjonalność

Prócz wskazania czasu, w zakresie funkcjonalności znajdziemy także: alarm, wskazanie innych stref czasowych, stoper, wskazanie dnia tygodnia i datownik. Wszystkie te funkcje obsługujemy za pomocą koronki i przycisków.

Po nawiązaniu połączenia z telefonem funkcjonalność zegarka zostaje rozszerzona o powiadomienia z aplikacji zainstalowanych na telefonie. Przede wszystkim zegarek ten informuje nas o nadchodzącym połączeniu, wiadomościach SMS, oraz email i innych wcześniej ustawionych powiadomieniach. Do tego dochodzi funkcja “Znajdź mój telefon” dzięki, której po wciśnięciu przycisku na zegarku, uruchamia on dźwięk na telefonie, abyśmy mogli łatwo i szybko go znaleźć.

Problemem w przypadku różnego rodzaju urządzeń, które łączą się za pomocą Bluetooth, jest wysoki pobór energii. W zależności od użytkownika i modeli często wymiana baterii jest wykonywana co około 3-6  miesięcy, lub urządzenie musi być regularnie ładowane. W przypadku tego modelu, nagminne używanie ładowarki, czy interwencja zegarmistrza nie są potrzebne, ponieważ został on wyposażony w opatentowaną przez markę Citizen technologię Eco-Drive. Dzięki temu zegarek, gdy jest wystawiony na światło – czy to sztuczne (z żarówek), czy naturalne (słońce) ładuje się. Taka technologia pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez potrzeby wymiany baterii.

Model Citizen Bluetooth Watch występuje obecnie w dwóch wersjach kolorystycznych koperty i bransolety: srebrzystej, oraz czarnej. Czarny kolor w tym modelu został uzyskany dzięki pokryciu powłoką IP.

Nowość z tej japońskiej marki jest jednym z kilku modeli czasomierzy hybrydowych jakie posiadamy w swojej ofercie. Z pewnością ze względu na oferowaną funkcjonalność są bardzo zbliżone do pozostałych modeli tego rodzaju, ale czas pracy jaki oferuje technologia Eco-Drive  stawia go w pierwszym szeregu zegarków hybrydowych jakie warto wybrać.

Model ten znajdziecie w naszym sklepie internetowym w zakładce Citizen