Chat with us, powered by LiveChat

Zegarek Citizen Ambuina. Łączenie pomiaru czasu i gry światła… Secesja

Niezwykle elegancka i ekstrawagancka koncepcja zegarka Citizen Ambuina łączy w sobie efekt sferycznego, lekko przymglonego szkła szafirowego i połysk ozdobnej kropli Urushi, okraszonych mieniącego się blaskami, umieszczonego między nimi brylantu.
Zegarek Citizen Ambuina to swego rodzaju misterium – tajemnicza piękność wynikająca z wzajemnego oddziaływania światła i cienia.

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Sou Fujimoto i Studio Monocircus

Cała kompozycja tworząca zegarek Citizen Ambuina, to swego rodzaju “Pierścień światła”. Jest on inspirowany koncepcyjnym myśleniem architekta Sou Fujimoto o naturze światła. Krąg, który odbija światło w najbardziej wyszukany sposób. Sam układ i konstrukcja bransolety powoduje złożoność i wrażenie zawiłości, a czyste, perfekcyjnie wykonane elementy podkreślają finezyjny styl i elegancki charakter tej wyjątkowej damskiej kreacji.
Citizen Ambuina – ten jedyny w swoim rodzaju zegarek zaprojektowany został przez studio Monocircus – japoński twórczy duet znany z kreacji unikatowej biżuterii i akcesoriów z wykorzystaniem drukarek przestrzennych.

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Kropla Urushi umiejscowiona na godzinie 11 to nowoczesna wersja tradycyjnego japońskiego laku w kolorze złota. Jest ona dziełem Urushi Sakamoto Co., Ltd. – firmy z ponad stuletnią historią produkującej lakiery. Każda kropla jest wykonywana ręcznie poprzez nakładanie kolejnych warstw lakieru za pomocą specjalnego pędzla. Efektem takiego zabiegu jest inna tekstura i inny połysk, co w sumie daje niepowtarzalny wzór dla każdego wykonywanego egzemplarza zegarka Citizen Ambuina

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Spokój z trzech świetlnych blasków

Lśniące szkło szafirowe, kropla Urushi i pojedynczy brylant – każdy z tych elementów błyszczy na swój sposób, ale cała trójka doskonale balansuje na bransoletce zegarka Citizen Ambuina. Ten zestaw daje różnorodność trzech rodzajów blasków. Pojedynczy diament umiejscowiony pomiędzy korpusem zegarka i kroplą Urushi pełni również funkcję indeksu godziny 12, dając nagłe i niespodziewane napięcie całemu projektowi.

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Doświadcz przyjemności jaką można czerpać z noszenia biżuterii

Kropla Urushi skupia na sobie pierwsze spojrzenie, brylant mieni się przy każdym drobnym ruchu nadgarstka, a sferyczne, lekko przymglone szkło szafirowe pozwala widzieć dłoń przez miękką przezroczystość. Zegarek Citizen Ambuina naturalnie stwarza poczucie luksusu.

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Technologia zamieniająca światło w energię elektryczną

Zastosowane w tym zegarku rozwiązanie Eco-Drive jest rdzenną technologią firmy CITIZEN, która w energię elektryczną zamienia nawet słabe światło i magazynuje ją w ogniwie energetycznym. Dzięki temu zegarek jest przyjazny dla środowiska naturalnego, a nawet w ciemności działa przez ponad sześć miesięcy po każdym pełnym naładowaniu. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę wymiany baterii.

Tak jak rośliny przetwarzają światło w potrzebną im energię poprzez proces fotosyntezy, tak Eco-Drive napędza „elektroniczny mózg” i wskazówki naszych zegarków. To jedna z kluczowych koncepcji marki Citizen zastosowanych w kolekcji Ambiluna.

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Secesja?

Dla nas ta orientalna koncepcja kojarzy się jednoznacznie z europejską Secesją i w takiej konwencji jest przez nas pokazywana. To wrażenie jest na pewno potęgowane poprzez kolorystykę konkretnego – złotawego egzemplarza zegarka Citizen Ambuina biorącego udział w naszej sesji. Na tle dzieł Alfonsa Muchy zegarek prezentuje się wyśmienicie!

Zegarek Citizen Ambuina model Elegance EW5495-55P

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Ciesz się grą światła na kropli Urushi

Ciesz się grą światła na kropli UrushiWładysław Meller