Chat with us, powered by LiveChat

Wystawa zegarów i zegarków. Noc Muzeów w Złotych Tarasach

Od 18 do 20 maja, warszawiacy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wystawie zegarów i zegarków, której organizatorem są Złote Tarasy, salon odCzasu doCzasu, oraz Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.

W ramach akcji, od piątku do niedzieli na poziomie 1 Centrum Handlowego Złote Tarasy odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć unikalne, antykwaryczne eksponaty.

Zegarki Eterna KonTiki

zegarki Eterna KonTiki

W prezentowanych zbiorach pojawią się zegarki marki Eterna z linii KonTiki, których nazwa nawiązuje do tratwy, którą załoga Tora Heyerdahla przepłynęła Pacyfik z peruwiańskiego wybrzeża do wysp Polinezji. To właśnie zegarkami Eterna posługiwali się wszyscy członkowie załogi przy pomiarze czasu.
Oferta zegarków Eterna w naszym salonie odCzasu doCzasu.

Zegarki Enicar

zegarki Enicar

Na wystawie dostępna będzie również kolekcja zegarków Enicar z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych, których jakość konkurowała z takimi markami jak Rolex, Omega czy Breitling. Zaprezentowana kolekcja będzie liczyć wprawdzie tylko 11 eksponatów, ale reprezentuje ona  prawdopodobnie największy zbiór zegarków Enicar w Europie.

Zegary roczne

zegar roczny z kloszem

Pasjonaci zegarków będą mieli również okazję przyjrzeć się z bliska zegarom rocznym, których nazwa pochodzi od uzyskanej rezerwie chodu wynoszącej ok. jednego roku, a dokładnie 400 dni. Taką możliwość uzyskano poprzez zastosowanie specjalnego wahadła tzw. balansu wiszącego.

zegar roczny bez klosza

Zegary roczne cieszyły się największą popularnością na przełomie wieków i w okresie międzywojennym, a w wielu krajach były obowiązkowym prezentem ślubnym. Ze względu na szklany klosz i delikatną konstrukcję, do czasów współczesnych zachowało się niewiele eksponatów, stąd zainteresowanie nimi wśród kolekcjonerów z całego świata.

Wystawę będzie można podziwiać w godzinach pracy Centrum Handlowego Złote Tarasy, które w niedzielę (wolną od handlu) jest otwarte w części restauracyjnej.

  • piątek 18. maja w godzinach 9.00 – 22.00
  • sobota 19. maja w godzinach 9.00 – 22.00
  • niedziela 20. maja w godzinach 9.00 – 21.00

Przedstawiciele Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków i salonu odCzasu doCzasu będą na pewno obecni na wystawie w sobotę 19. maja w godzinach 15.00 – 22.00.