Chat with us, powered by LiveChat

ASTRONOMICZNY ZEGAR ULICZNY NA SADYBIE – powstanie jeśli zagłosujecie !!!

Inicjatywa społeczna - zegar na Sadybie

Do wszystkich stołecznych zegarkomaniaków!!!

Moi drodzy. Potrzebny jest Wasz głos w ważnej sprawie.
Dzięki wysiłkowi i dużej determinacji kilku pasjonatów, po pokonaniu wielu przeszkód, udało się doprowadzić do fazy głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego M. St. Warszawy wyjątkowy i bardzo wartościowy projekt.

Zakłada on zbudowanie mechanicznego, wolnostojącego zegara miejskiego (ulicznego) w sercu Starej Sadyby w Warszawie przy pl. Rembowskiego.

Zegar ten ma być wyposażony w odrestaurowany, zabytkowy mechanizm wieżowy, 4 tarcze ze wskazaniami 12h, 24h, kalendarz oraz FAZY KSIĘŻYCA. CUDEŃKO !!!

Schemat zegara na Sadybie

Dodatkowo zostanie opracowany system zewnętrznego (społecznego) nakręcania mechanizmu umożliwiający naciąg każdemu przechodniowi czy obserwatorowi. Całość będzie maksymalnie ażurowa i zamknięta w obudowie z pancernego szkła pozwalającego na obserwację pracy mechanizmu. Dzięki temu ten piękny obiekt, oprócz propagowania tradycyjnego zegarmistrzostwa będzie miał też walor edukacyjny. Szczegółowy opis projektu na stronie UM.

Aby realizacja doszła do skutku wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów, o co w tym miejscu BARDZO PROSIMY. Jeżeli to się uda Miasto Stołeczne Warszawa sfinansuje całe przedsięwzięcie i powstanie piękny Zegar.

Głosować może każdy, kto mieszka w Warszawie (nie jest konieczny meldunek), nawet osoby niepełnoletnie mogą głosować za zgodą opiekunów. Głosowanie rozpoczęło się 15.06 i kończy 30.06. Czyli zostało bardzo mało czasu. Aby zagłosować online wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta , należy kliknąć przycisk ZAGŁOSUJ, wybrać dzielnicę Mokotów, obszar Miasto-Ogród Sadyba
– dalej postępować zgodnie z instrukcją – to bardzo proste i zajmuje dosłownie 2 minuty w 3 krokach.

Zegar na Sadybie

Ponieważ każdy głos jest bardzo ważny, prosimy abyście podzielili się tym z rodziną oraz znajomymi i poprosili również ich o oddanie głosu. Projekt ma wymiar absolutnie społeczny i dlatego chcielibyśmy aby jak najwięcej osób miało swój wkład w powstanie Zegara – takim wkładem będą głosy Wasze oraz ludzi, których do tego przekonacie.

W treści tego przekazu znajdziecie dwie wizualizacje, które należy na tym etapie traktować wyłącznie poglądowo, ostateczny projekt powstanie po zamknięciu głosowania oraz uzyskaniu finalnych wytycznych od różnych urzędów, w tym Konserwatora Zabytków (miedzy innymi wysokość zegara została zredukowana do 3 – 3,5m).

Oczywiście będziemy Was informować o postępach, ale też chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami i uwagami, które mogłyby wzbogacić projekt. Liczymy na Was i z góry dziękujemy za poświęcony czas.

LICZYMY NA WAS!
Pozdrawiamy Maciej Wojas i Jan Szymański

– informacja zamieszczona na podstawie przekazu podanych powyżej osób