Chat with us, powered by LiveChat

Dakar z zegarkami Vostok Europe… po raz kolejny

Dakar i zegarki Vostok Europe

Już w najbliższy poniedziałek w Limie rozpocznie się 41. edycja Rajdu Dakar, szeroko znanej i na tym poziomie pewnie najtrudniejszej terenowej imprezy motorowej świata. Wśród ponad pół tysiąca jej uczestników jest 11 Polaków.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Sebastian Rozwadowski i Benedictas Vanagas

My po raz kolejny kibicować będziemy litewsko – polskiemu zespołowi, którego już od lat wspiera litewski producent zegarków – firma Vostok Europe.
Kierowca Benedictas Vanagas i pilot Sebastian Rozwadowski nie tylko w nas mają swoich wiernych kibiców.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Litewsko – polski zespół na Rajd Dakar 2019

To na pewno zasługa samego wyjątkowego teamu, ale także działań marki i popularności zegarków Vostok Europe, które dzięki pracy producenta i lokalnych dystrybutorów są lubiane przez miłośników zegarków w wielu krajach.
Ich wyróżniająca się stylistyka i wysoka jakość zaskarbiła sobie uznanie klientów, a pozycja marki Vostok Europe na naszym lokalnym rynku należy na pewno do wyróżniających się w rodzinie jaką tworzy marka.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Samochód już na dakarowych testach

Tegoroczny Dakar jest odmienny od dotychczasowych, bo odbędzie się tylko w jednym kraju – Peru.
Boliwia i Chile nie podjęły się współorganizacji rajdu, a to z kolei spowodowało że zawody będą krótsze niż w poprzednich latach. Zaplanowano je na 10 etapów, a na start i metę wybrano oczywiście Limę. Z przewidywanej trasy 5500 kilometrów 3000 stanowią odcinki specjalne, z czego 70 procent to wydmy i piasek. Przewidywanej – bo jak pokazują dotychczas rozgrywane zawody, pogoda krzyżuje plany i organizatorzy często muszą weryfikować trasy przejazdu.
Zgodnie z dzisiejszym planem imprezy uczestnicy osiągną metę zawodów w dniu 17. stycznia.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Na ulicach Limy

W sumie do startu zostało zgłoszonych 167 motocykli i quadów, 126 samochodów i pojazdów UTV oraz 41 ciężarówek. 135 uczestników po raz pierwszy zmierzy się z trudami Dakaru.

Litewsko – polska załoga zdobyła już doświadczenie w poprzednich edycjach zawodów, a jak przekazał na niedawnym spotkaniu w Polsce Benedictas Vanagas, w tym roku ich Toyota – „Czarna strzała”  jest niezwykle dobrze przygotowana.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Litewsko – polski zespół ze wsparciem zegarków Vostok Europe

To nie przypadek, że litewski kierowca i lider zespołu wybrał jako pilota zawodnika z Polski. To przemyślana decyzja, która ma pokazać, że Litwa i Polska mając swoją świetlaną przeszłość mogą także dziś dobrze ze sobą współpracować.
Łatwym do zauważenia potwierdzeniem takiego działania Bendictasa, Sebastiana i całego zespołu są prezentowane na samochodzie i strojach symbole narodowe obydwu krajów, oraz na równi akcentowane państwowe flagi, pod którymi startuje zespół.

Dakar i zegarki Vostok Europe
Benedictas Vanagas

Co łatwo zauważyć na prezentowanych zdjęciach, zawodnicy i cały zespół doceniają też wsparcie udzielone im przez zegarkowego producenta. Wszyscy chętnie pokazują i promują zegarki Vostok Europe, a te towarzyszą im każdego dnia Dakaru.
Także producent docenia współpracę z kierowcą i jego zespołem Dakar, czego dowodem są limitowane serie zegarków, które powstają przy współpracy z Benictasem Vanagasem i są sygnowane jego podpisem.

Zegarki Vostok Europe oferujemy w naszym sklepie internetowym i salonie w Złotych Tarasach

Dakar i zegarki Vostok Europe
Lider zespołu – Benedictas Vanagas

Tradycja Rajdu Dakar sięga lat 70. ubiegłego stulecia. Twórcą rajdu był francuski motocyklista Thierry Sabine. Zgodnie z przekazem, gdy w 1977 roku zgubił się na pustyni podczas rajdu Abidżan – Nicea uznał, że to świetne wyzwanie dla pasjonatów jazd ekstremalnych, a co ciekawe realizacja pomysłu zajęła mu niewiele ponad rok.

Pierwszy Rajd Paryż-Dakar wystartował 26 grudnia 1978 roku z paryskiego Placu Trocadero. Kierowców czekało ponad 10 tys. kilometrów, głównie w nieznanych im warunkach w Afryce. Do mety w stolicy Senegalu dotarły 74 pojazdy, z łącznej liczby 182 na starcie. Pierwszymi triumfatorami zostali francuski motocyklista Cyril Neveu oraz jadący Range Roverem jego rodacy Alain Genestier i Joseph Terbiaut w klasyfikacji samochodów.

Władysław Meller