Chat with us, powered by LiveChat

Maurice Lacroix Aikon Mercury – połamany zegarek?

Merkury Aikon firmy Maurice Lacroix

Na pierwszy rzut oka, Aikon Mercury firmy Maurice Lacroix wydaje się być klasycznym, tradycyjnie działającym zegarkiem, z centralnymi wskazówkami: godzinową i minutową, oraz małym sekundnikiem na  pozycji godziny szóstej. Jest to zegarek mechaniczny, a dzięki transparentnej tarczy widać to przy pierwszym spojrzeniu na zegarek. Jak się jednak okazuje, przy najmniejszym pochyleniu nadgarstka wskazówki: godzin i minut porzucają swoją pozycję i „chronometryczne obowiązki”.
Czyżby on się połamał?

Maurice Lacroix Aikon Mercury

Można też powiedzieć, że wskazówki „padają jak rażone gromem!”.
Wystarczy jednak powrócić z zegarkiem do pozycji, kiedy jego tarcza jest ułożona pionowo, wstrzymać ruchy nadgarstka, a zegarek ponownie będzie wskazywał poprawny czas.

To jest tajemnica zegarka Merkury Aikon firmy Maurice Lacroix.
Podobnie jak czas, wymyka się spod kontroli, gdy nie zwracamy na niego uwagi, tak samo ten czas powraca do nas, kiedy ponownie go potrzebujemy.

Merkury Aikon firmy Maurice Lacroix

Użytkownik tego rodzaju zegarka musi być przygotowany na pytania: „Czy ten zegarek nie jest uszkodzony?”
Satysfakcją w takiej sytuacji będzie odpowiedzenie: „NIE” i pokazanie, że zegarek poprawnie wskazuje czas.

Merkury Aikon firmy Maurice Lacroix – to zegarek szkieletowany. Jego mechanizm możemy oglądać także dzięki zastosowaniu tarczy ze szkła szafirowego.

Kupujący zegarek w komplecie otrzymuje pasek skórzany z klamrą bransoletową, oraz stalową pięciorzędową bransoletę ze stali nierdzewnej.

Opisywany zegarek jest zapowiedzią producenta, która zostanie przedstawiona na targach Baselworld. Oferta zegarków Maurice Lacroix znajduje się w naszym salonie i sklepie internetowym.
Więcej informacji o Merkury Aikon firmy Maurice Lacroix już wkrótce…

Władysław Meller