Aikon Skeleton Black- Red Dot Design Awards po raz kolejny dla modelu marki Maurice Lacroix

Prestiżowy konkurs wzorniczy-RED DOT DESIGN AWARD

Jedna z najważniejszych nagród przemysłu wzorniczego trafiła po raz kolejny do marki Marice Lacroix. Tym razem za zegarek Aikon Skeleton Black. Znany na całym świecie konkurs Red Dot Design Award to jeden z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa. Każdego roku w konkursie biorą udział firmy i projektanci z całego świata, a ich prace i produkty ocenia światowe jury składające się z kilkudziesięciu znakomitych fachowców z różnych dziedzin. Dla przykładu w 2018 roku do konkursu zgłosiło się aż 6300 projektantów z 59 krajów.

reddto design award

Nagrody są wręczane w kilkudziesięciu kategoriach, które dotyczą ogólnie rzecz biorąc życia codziennego. Począwszy od wyposażenia wnętrz, różnego rodzaju urządzeń „ułatwiających” nam życie, skończywszy na pojazdach, motocyklach czy też łodziach. Z tego powodu bycie zwycięzcą w tym konkursie nie tylko jest powodem do dumy, ale przede wszystkim prestiżowym wyróżnieniem dla autora.

Prestiż tej nagrody podkreślają słowa współtwórcy koncepcji Red Dot Design Award, Petera Zeca: Wygrane produkty w każdej kategorii są przedmiotem analizy porównawczej z ogromną konkurencją – muszą usatysfakcjonować krytyczne oko członków jury i demonstrować nie tylko niezwykłą kreatywność, ale również udowadniać, że projekt i wygląd jest integralną częścią innowacyjnego rozwiązania produktowego.

Maurice Lacroix Masterpiece

Skeleton wśród nagrodzonych

Po dotychczasowych nagrodach, które firma zdobyła w latach ubiegłych za modele z linii Masterpiece, ten rok przyniósł jej kolejna nagrodę. Od kilku lat na półkach sklepowych gości kolekcja Aikon, która od początku zdobywała wielu miłośników. Nic więc dziwnego, że jury konkursu dostrzegło również tą stylistykę i postanowiło uhonorować linię Aikon nagrodą. Choć podstawowe modele zwracają na siebie uwagę, to dopiero wersja szkieletowana zdobyła tą prestiżową nagrodę.

Aikon Skeleton – kolejny laureat „czerwonego punktu”

koperta Aikon Skeleton Black

Charakterystyczny kształt koperty Aikon miał premierę w 2016 roku.

Kształtem nawiązuje do linii Calypso, która była produkowana przez manufakturę z Saignelegier w latach 1990-2013. Ostro zaznaczone krawędzie z polerowanymi  cokołami na szczotkowanej lunecie to znak rozpoznawczy Aikonów. Laureat nagrody w swoim kształcie nie różni się od pozostałych modeli, jednakże wyróżnia go jego kolor. Model ten posiadający 45-milimetrową kopertę pokryto powłoką PVD w kolorze czarnym.

Aparycja kluczem do zwycięstwa

Nie da się ukryć, że zegarki szkieletowe marki cieszą się ogromną atencją nie tylko wśród klientów, ale również wśród Jury. Po raz kolejny skład oceniający docenił model z ażurowanym cyferblatem. Zachowanie czarnej kolorystyki fragmentów mechanizmu za pomocą powłoki DLC współgra ze stalowymi elementami mechanizmu. Ponad mechanizmem poruszają się 3 wskazówki: minutowa i godzinowa oraz sekundowa. Sekundnik zegarka znajduje się na godzinie 6.

Aikon Skeleton Black Movement

Mechanizm pracujący w tym zegarku posiada naciąg automatyczny i nosi oznaczenie ML234. Pracuje on z częstotliwością 18000 wachnięć (2.5Hz) i oferuje rezerwę chodu na poziomie 52 godzin.

Aikon Skeleton Black- czarny charakter zegarka

Aikon Skeleton Black

Wspomniane już czarne wykończenie zegarka Aikon podkreśla czarny skórzany pasek z zapięciem motylkowym pokrytym powłoką PVD.

Aikon Skeleton Black będzie limitowany do 250 sztuk.

Aikon Skeleton Black- awarded watch

Jego charakterystyka, niezwykle zaawansowany, manufakturowy mechanizm oraz sposób wykończenia w pełni uzasadnia cenę, która wynosi 26900zł. Ponadto, jeśli do tego dodamy zwycięstwo w konkursie to model ten jest jednym z ciekawszych zegarków manufaktury na ten rok.

Ofertę zegarków Maurice Lacroix znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Jakub Wojdat